5 добрив, якими потрібно запасатися вже з зими, та як правильно їх заготовляти

Щоб отримати щедрий врожай, культури слід підгодовувати. Не обов’язково купувати велику кількість добрив. Деякі побутові продукти підійдуть для підживлення рослин та дадуть не гірший результат. Взимку можна зробити запас багатьох з них.

Яєчна шкаралупа.

Вона багата на кальцій. Висушіть шкаралупу та перетворіть на борошно, обсмажте в духовці протягом 30 хвилин, щоб знезаразити. Потім можна вносити одразу в землю або додавати до настоїв добрив.

Цибулеве лушпиння.

В ньому містяться вітаміни групи В, С, РР, бор, марганець тощо. Приготуйте настій з цибулевого лушпиння. Залийте його окропом в співвідношенні 1:2 та залиште настоюватися протягом 1,5-2 дні. Перед внесенням потрібно розвести 250 мл настою з 10 літрами води. Така підгодівля допоможе позбутися шкідників, таких як дротяник, колорадський жук, суничний кліщ та попелиця.

Чайна заварка.

В цьому продукті багато калію, цинку, марганцю та хрому. Потрібно подрібнити та просушити чайне листя. Після цього додайте його в ґрунт, компост або мульчу.

Картопляна шкірка.

В картопляній шкірці міститься крохмаль, аскорбінова кислота, глюкоза та мінеральні солі. Зберігати її можна в замороженому або висушеному вигляді. Шкірку можна вносити безпосередньо в ґрунт, приготувати відвар або поживну суміш для баштанних культур, коренеплодів, смородини та малини.

Хліб.

Залишки хлібу можна, також, використовувати в якості підгодівлі. Хліб містить дріжджі, що активізують мікрофлору ґрунту та сприяють засвоєнню поживних речовин рослинами. Подрібніть сухарі та додайте в ґрунт або приготуйте настій. Для цього потрібно замочити сухарі у воді та залишити настоюватися в теплому темному місці протягом двох тижнів. Концентрат розводять водою в співвідношенні 1:2.