5 головних правил, яких слід дотримуватися під час квашення капусти, щоб була хрумкою та смачною

Пропонуємо декілька рекомендації, які допоможуть зробити квашену капусту ідеальною.

Рекомендація 1. Сіль та нарізка.

На 1 кг капусти необхідно додавати 20-25 г солі, що дорівнює одній столовій ложці з невеликою гіркою.

Капусту нашинкуйте, трохи притисніть її руками та посоліть. Залиште в такому стані на декілька хвилин, а потім щільно укладіть в банки.

Нарізка може бути різною. Якщо нарізати тонко, тоді вона приготується швидко, буде гарною та соковитою, але дуже швидко перекисне й втратить свій білий колір.

Якщо нарізати товстіше, тоді готуватиметься така капуста довше, буде білою, але за смаком може бути не достатньо гарною.

Рекомендація 2. Маринад.

Є багато варіантів квашення капусти, де її заливають маринадом, засипають цукром, гарячою водою, спеціями або навіть оцтом.

У класичному варіанті, капуста має солитися у власному соку, без додавання води. Сік з’являється, коли капусту щільно притискають, наповнюючи банку. Рідина має повністю покрити, приблизно на 1 см. Під час процесу квашення, соку стане більше. Тому, слід пам’ятати, що в банці має лишитися місце, щоб сік не виливався.Рекомендація 3. Цукор.

Дехто додає до капусти цукор. Це робить її смачною та прискорює процес квашення. Але, якщо квасити капусту у власному соку, працюють ті бактерії, які й дають той самий улюблений смак. Якщо ж додати цукор, тоді починається просто бродіння. В такий спосіб квашення капусти відбувається скоріше, але можливий ефект гіркоти, а також вона швидко перекисне та стане м’якою.

Рекомендація 4. Гази.

Хтось вважає, що гази шкідливі, а хтось навпаки, що це нормально й гази випускати не має необхідності. Але краще все ж таки «наколювати» капусту в банках, тоді вона буде смачною та ароматною. Якщо цього не зробити, смак буде зовсім іншим, а з банки буде виходити не дуже приємний запах.

Рекомендація 5. Температура, терміни квашення та кришки.

При квашенні капусти, кімнатна температура має бути 18-25 градусів тепла. Чим вище температура, тим скоріший час приготування капусти, але є ризик, що вона перекисне, стане м’якою та гіркою. Три-чотири дні капуста має знаходитись в кімнаті, а на четвертий-п’ятий її можна ставити в холодильник. Температура в кімнаті не має бути нижче 16 градусів, інакше капуста просто скисне.Кришкою капусту накривати не має необхідності. Зверху вона буде вкрита розсолом, але не забувайте прибирати гази. Якщо капусту закрити, вона може зіпсуватися. Можна поставити гніт, тоді повітря буде надходити й страва не зіпсується.