6 головних правил по догляду за кущами полуниці у серпні, про які має знати кожен городник

Навіть після збору врожаю, кущі полуниці потребують догляду, щоб в наступному році врожаю було більше. З середини липня полуниця продовжує нарощувати листя та нові ріжки, закладати нові бруньки. Тому, догляд кущам в цей час дуже необхідний.

Обрізка старого листя.

Старе листя відмирає, тому його слід вчасно видалити. Якщо цього вчасно не зробити, кущ заросте та процес видалення старого листя стане складнішим. Також, хвороби та шкідники, які могли з’явитися за сезон, зі старого листя можуть перескочити на нове.

Розпушування ґрунту.

Обов’язково розпушіть ґрунт в міжряддях на 10 см завглибшки. Поряд з кущами глибоко не можна розпушувати, бо можна завдати шкоди кореневій системі. Краще підгорніть кущі під час розпушування, щоб придаткові корені опинилися під шаром землі.

Підгодівля.

В цей період полуниця потребує поживних речовин. Для цього використовуйте мінеральні добрива з мікроелементами – 20-30 гр на 1 м.кв. Також підійдуть спеціальні збалансовані добрива або аммофоска. Гарний результат можна отримати при застосуванні перегною. Він удобрює ґрунт та покращує його структуру.

Полив.

Рясно полийте кущі полуниці після внесення сухої підгодівлі та до кінця сезону підтримуйте вологість ґрунту й видаляйте бур’яни. Щоб ґрунт не покривався кіркою, можна замульчувати грядки торфом.

Видалення вусів.

Потрібно обрізати вуса, що проростають. Рослина буде витрачати сили на розвиток дочірніх розеток, а видалення вусів стимулює закладку нових нирок. Розросле молоде листя прикриває полуничні кущі, що допомагає легше перезимувати. Якщо кущі ще молоді та ростуть лише перший рік, тоді наприкінці липня – на початку серпня потрібно пригнути вуса до землі, щоб вони приросли. У старших кущів вуса слід видаляти. В серпні можна прибрати стару полуницю, яка росте вже 5 років.

Хвороби.

Якщо на молодих листочках з’явилися зморшки, вони деформувалися — це означає, що на кущах з’явився суничний кліщ. Обробіть полуниці Актелліком, Клещевітом, Тіовіт Джетом або розчином колоїдної сірки. Іноді листя може вкритися іржаво-коричневі плями – це означає, що рослина хворіє на буру плямистість. Полуниця буде скидати листя. Щоб кущі не хворіли, обприскайте їх хлорокисом міді після збору останнього врожаю.

6 головних правил по догляду за кущами полуниці у серпні, про які має знати кожен городник