9 корисних властивостей горобини, через які її слід посадити у своєму дворі

Наприкінці осені, коли на деревах вже немає листя, горобина тільки починає давати плоди. Горобина дуже корисна, бо має великий вміст вітаміну Р й К, каротину, органічних кислот, пектину та інших цінних сполук. Тому, їх застосовують як полівітамінний засіб, але в наш час мало користуються горобиною, крім птахів.

Горобина в якості синоптика.

Коли горобина починає квітнути, значить ґрунт прогрівся до 12-15 градусів тепла. Якщо дерево вже прокинулося, значить прийшла пора займатися посівом та висадкою розсади. Заморозків вже не буде. Якщо на горобині багато ягід, значить зима буде суворою та затяжною.

Дички горобини для щеплення.

Деревця горобини є гарною підщепою. Вони стійко переносять морози та спокійно реагують на ґрунтові води. Культури, щеплені на горобині, гарно впораються з врожайним навантаженням. Гарним поєднанням буде груша та горобина.

На дички горобини можна прищепити аронію, глід та яблуню.

Горобина в якості оберега.

Наші пращури вірили, що горобина має магічну силу. В селах досі саджають горобину поряд з будинком. За повір’ям, вона захищає господарів від бід та зла. Якщо дерево в’яне без причини — це не до добра.

Захист від пожежі.

Горобина погано горить, тому її висаджували між будівлями. Також, вона часто росла біля лазні. Таким чином ризик поширення вогню зменшувався.

Консервант.

Сорбінову кислоту використовують в якості консерванта. Це поєднання має широку антимікробну дію. Воно перешкоджає зростанню грибів. Речовину можна знайти й в листі.

Цінна деревина.

Деревину горобини використовують під час виготовлення рукояток для інструментів, на яке впливає ударне навантаження. Такий інструмент буде служити довго. Краще обирати мертве дерево, яке засохло.

Очисник води.

Горобинові ягоди та гілочки можуть зробити воду питною. За це горобину дуже цінували мандрівники. Щоб каламутну воду перетворити на чисту, потрібно додати в ємність свіжих гілок. На 1 літр знадобиться 5 штук. Залиште на 2-3 години та вода стане придатною для миття посуду й вмивання.

Зберігає врожай.

Горобина зберігає врожай, що знаходиться на зберіганні. Перш ніж відправити картоплю в сховища, додайте до кожного мішка подрібнене листя. Потім покладіть гілки папороті, м’яти та пижми.

Лікарська сировина.

Якщо не вистачає вітамінів, високий холестерин, хвора печінка та нирки, порушений обмін речовин, варто вживати горобину. Ягоди слід зібрати після перших заморозків, коли вони вже не гіркі.

Заморожена горобина зберігається на холоді до самої весни. Однак, найкраще приготувати з неї варення, мармелад, сік,  оцет або соус.

Ягоди в сухому вигляді використовують для приготування чаю. Якщо сушити в духовці, ставте температуру 50-60 градусів та сушіть протягом 2-4 годин.

Вживати горобину у великих кількостях не можна тим людям, що мають підвищену кислотність шлункового соку та схильність до появи тромбів.