Огірки вирощують всі городники, але мало хто знає як збільшити свій врожай.
А головне це отримати овочі екологічно чисті, щоб не доводилось застосовувати хімічні препарати та шкідливі речовини. Для цього є безліч дуже ефективних народних засобів.
Скористайтеся декількома з них:
- Настій прілого сіна.
Огірки часто вражаються борошнистою росою, батоги жовтіють та в’януть. Щоб запобігти цьому, обприскайте кущі настоєм прілого сіна не менше трьох раз та з інтервалом у тиждень.
Як приготувати настій: накладіть половину невеликої ємності прілим сіном та залийте до верху простою водою. Залиште настоюватись 2-3 доби, далі процідіть та обприскайте ретельно рослини, особливо листя з нижньої сторони.
- Зеленка.
Щоб захистити огірки від захворювання на несправжню борошнисту росу, скористайтеся розчином звичайної зеленки: у 10 літри води влийте 10 мл зеленки, 2 літри свіжої сироватки додайте 50 грамів сечовини. Обробіть рослини не менше ніж 3 рази за вегетаційний період: як зацвітуть, інші ж з тижневим інтервалом.
- Розчин зеленки.
Часто від зайвого зволоження огірки уражаються прикореневою гниллю, що призводить до їх загибелі. Щоб запобігти цьому лиху, полийте огірки, коли зберете врожай, розчином аптечної зеленки: на 10 літрів води додайте 10 крапель. Краще проведіть цей обробіток в профілактичних цілях, до появи перших проявів хвороби.
Розчин зеленки має антисептичну дію обумовлену міддю, яка в ній містяться. Також, вона може діяти як добриво до складу якого входять мікроелементи.
- Йод.
Від огіркових хвороб може допомогти й звичайний аптечний йод. Розведіть йод з водою в пропорції 1:2 . Стебла огірків змастіть цим розчином, за допомогою пензлика, на висоту 10 см надземної частини. Цей метод більше підійде огіркам на шпалерах.
Також, можна обробити огірки розчином йоду: на 10 літрів води додайте 10 мл йоду та 1 літр сироватки.
Для того, щоб захистити огірки та інші культури від хвороб, не потрібно забувати про дієві засоби такі, як окис міді, медиксом, бордоська рідина, поліху.