В липні можна сіяти та садити багато скоростиглих овочей, щоб восени зібрати ще один врожай.
Ріпа, морква, редька, бруква, пастернак, буряк та коренева петрушка вже в серпні достигають, мають максимальний розмір та готові до збору.
Літня посадка зелені.
- В липні сіють бораго, але висівати її потрібно у затінку, бо на сонячній грядці ця зелень викине квітконоси, зацвіте та стане грубою.
- Кожні 15-20 днів сіють кріп із ранньої весни до самої осені. Насіння кропу довго сходить, тому його перед посівом краще залити гарячою водою та дати трохи набухнути. Внесіть в ґрунт перед посадкою відро перепрілого перегною та 1 ст. л. нітрофоски на 1 кв. м. чи будь-яке комплексне мінеральне добриво.
- Сіють крес-салат, який сходить швидко, через 14 днів.
- Листовий салат сходить на протязі місяця. Сходи, потрібно проріджувати, щоб листя не витяглось, а головне потрібно вчасно поливати його.
- Добре росте влітку шпинат, сходить він через 7 днів, головне перед посівом замочити насіння.
- Рукола сходить ще раніше, аж на 5-6-й день. Головне підготувати грядку для неї та покласти чимало добрива. Популярними сортами руколи є Рококо та Пасьянс.
- Садять в липні петрушку та цибулю-порей, які всю осінь будуть годувати свіжою зеленню.
Літня посадка овочів.
- Редиску можна сіяти кожні 2 тижні все літо, просто потрібно додати азотного добрива.
- Липневий посів дайкону можна буде зібрати в жовтні, добре зберігається аж до квітня. Посіяні овочі в липні менше вражаються ріповою, капустяною совкою та хрестоцвітими блішками.
- Також, садять бобові культури такі як квасоля, горох, різні боби, бо вони швидко спіють.
Літній посів багаторічних культур.
В низинах сіють цибулю слизун, батун, шніт, щавель та ревінь.
Ідеальними попередниками для них можуть бути горох, річна редька, картопля, кріп та ранні огірки. Ці багаторічні рослини восени мульчують за допомогою торфу чи компосту, шар повинен бути не менше 5-7 см.
Корисні поради.
- Віддавати перевагу краще сортам гібридної форми зростання, вони набагато скоростигліші.
- Підбирайте рослини сумісні та дотримуйтеся сівозміни.
- Грядки готуйте заздалегідь, видаляючи з них залишки рослин та бур’янів, добре прорихліть, полийте та внесіть добриво. Це може бути сечовина, суперфосфат та сульфат калію.
- Влітку рослини дуже страждають від нестачі вологи, тому перед посівом насіння, потрібно його замочити та проростити, а борозни перед посівом добре полити водою.
- Для літнього посіву зелені та овочів, не потрібно займати великої площі. Достатньо буде невеликої ділянки, яка вмістить в собі різноманітні зелені та овочеві культури. При гарному й грамотному догляді, ця ділянка принесе багато смачних овочей та зелені.