Догляд за помідорами в липні. Що слід зробити, щоб отримати гарний врожай

Липень – це пора збору першого врожаю помідорів.

Доглядати за помідорами в липні місяці потрібно так, як і в попередні місяці. Полив, підгодівля добривами, підгортання та сапування міжряддя від бур’янів, прибирання пасинків на вже сформованих кущах, мульчування, проведення профілактичних заходів попередження зараження хворобами й шкідниками.

Полив томатів.

В цей період, кущі помідорів мають дуже велике навантаження плодами, особливо сорти раннього строку дозрівання, які інтенсивно віддають врожай. Тому, поливати їх потрібно обов’язково. При дуже високій температурі повітря, поливають їх раз на тиждень, в розрахунку 5-6 літрів води на кущ під корінь. Кращим варіантом для городників є крапельний полив, він забезпечить вчасну подачу води під кущ та вбереже рослини від попадання крапель на листя, що може спровокувати хворобу.

Розпушування ґрунту.

На наступний день після рясного поливу, потрібно розпушити верхній шар ґрунту. Також, було б добре вкрити його мульчею.

Подальше формування помідорного куща.

Зазвичай, в цей період, кущ вже сформований в одне чи у два стебла. Тому, зараз потрібно вчасно видаляти нові пасинки, прибрати нижнє листя до першої китиці плодів та проводити подальше підв’язування плодів й стебла рослини на шпалеру.

Дехто з городників, наприкінці липня, проводить прищипування головного стебла рослини над 5-ю китицею плодів. Це робиться для того, щоб направити всі поживні речовини на дозрівання врожаю, що залишився на кущі. Але вересень завжди теплий, тому, цю процедуру можна провести в кінці серпня.

Підгодівля томатів.

Підгодівлю помідорів у липні здійснюють через кожні 12-14 днів, фосфорно-калійним добривом, суперфосфатом та деревним попелом або можна застосувати гумат калію.

Розводять 2 ст. л. суперфосфату в 2-х літрах гарячої води, доливають 8 літрів чистої води, 2 ст. л. гумату калію та добре перемішують цей розчин. Норма поливу 2-3 літри розчину під кожний кущ.

Деревний попіл розсипають на поверхню ґрунту під рослинами перед проведенням розпушування.

При нестачі кальцію, помідори потрібно підгодувати таким розчином: 2 ст. л. кальцієвої селітри розвести в 10 літрах води. Цього розчину вистачить, щоб пролити 1 кв. м. площі ділянки.

Захист від хвороби.

При різких перепадах температури, високій вологості, яка не рідко стається в липні, помідорні насадження починають хворіти на грибкові захворювання. Особливо таке зараження швидко з’являється на не доглянутій ділянці: велика загущеність, зарослі пасинків, полив по листах та стеблах.

Щоб не допустити зараження рослин, потрібно своєчасно, на протязі всього вегетаційного періоду, проводити профілактику хвороб та шкідників. Застосовують від хвороб бордоську суміш або фітоспорин, а від шкідників настій часнику.

Для цього, беруть 2 великі голівки часнику, подрібнюють та настоюють у літрі води на протязі доби. Далі доводять до 10 літрів водою та обробляють рослини по листу.

Збір врожаю помідор.

Щоб отримати багатий врожай томатів з одного куща, рекомендується зривати плоди на початку характерного забарвлення, це прискорить дозрівання наступних плодів на кущі.



Але найсолодший, найсмачніший помідор, все ж такий який повністю дозрів на кущі.

Догляд за помідорами в липні. Що слід зробити, щоб отримати гарний врожай