Огірки на городі ростуть та плодоносять кожного року. Але деякі сорти чомусь неприємно гірчать.
Причина гіркоти в огірках.
Гіркими огірки стають завдяки специфічній речовині — кукурбітацину. Він виділяється рослиною в якості захисного засобу від несприятливого середовища при зростанні. Це може бути спека чи дуже холодні погодні умови, недостатнє освітлення й брак води. Зазвичай гіркою бувають шкірка огірка, ближче до плодоніжки.
Способи позбавлення огірків від гіркоти.
На ринку зараз представлені сорти гібридних форм, які позначаються буквою F1, вони рідко гірчать.
Якщо огірки стали гіркими, цьому можна зарадити:
- Простий спосіб — залийте їх холодною водою та залиште на 12 годин, гіркота може повністю зникнути.
- Поріжте огірки на пластини чи скибки, підсоліть та залиште поки сік не виділиться, далі промийте овочі під струменем води.
- Приготуйте розчин з води, цукру, кропу, материнки, м’яти та інших спеції. Цим маринадом залийте огірки та залиште їх настоюватись декілька годин й гіркота зникне.
Якщо сорт огірків схильний до гіркоти, їх можна визначити набагато раніше появи самих огірків, по листках. Для цього відщипніть листочок та лизніть зріз, гіркоту ви відчуєте відразу.
Щоб попередити гіркоту огірків потрібно:
- Поливати тільки теплою +20..+22 0С водою;
- Погода має бути тепла та суха вищою за +15 0С;
- При спеці полив здійснювати кожні 3-5 дні;
- Ґрунт повинен бути зволоженим на глибину 10-15 см;
- Не удобрювати грядки з огірками свіжим тваринним гноєм.
Безпечність гірких огірків.
Чи можна отруїтися такими огірками? Ні, кукурбітацин не шкідливий для здоров’я, а навіть навпаки, дуже корисний. Він стимулює виділення жовчі, чим покращується травлення. Також, допомагає схуднути та пригнічує зростання патологічних клітин. Ще гіркі огірки мають знеболювальну та протизапальну дію, що дуже актуально при захворюваннях суглобів.