Щоб добре зберігалися яблука взимку, потрібно знати як та коли їх збирати.
Перше, що треба зробити – це підготувати тару для подальшого зберігання яблук у сховищі.
Ще потребують ретельної підготовки засоби, за допомогою яких буде збиратися врожай. Це садова драбина чи сходи, гак для підвішування відра, плодознімач, сплетений кошик, відро, ящик місткістю 20-25 кг.
Відро з середини обшивають тканиною – мішковиною, щоб яблука не набивалися об металеві стінки. Вся тара має бути сухою та чистою.
Прості правила збирання яблук.
Під яблунею завжди багато падалиці, її потрібно всю зібрати та винести з ділянки.
Спочатку знімають яблука на нижньому ярусі дерева, поступово піднімаючись до верхівки. Роблять це для того, щоб вони не опадали з дерева на землю та не набилися.
Яблука знімають разом з плодоніжками, так вони якісно та довго зберігаються. Для цього їх не тягнуть донизу, а натиснувши на плодоніжку вказівним пальцем зривають в сторону.
Знімають яблука в суху й теплу погоду, рано вранці. Тоді вони будуть зберігатися набагато довше.
Літні сорти яблук знімають надзелень та використовують для виготовлення соків та повидла. Починають рвати їх на південній частині дерева, а потім з іншої сторони. Зняті яблука відразу сортують, склавши в одну тару якісні й здорові плоди, а в іншу червиві та гнилі.
Пізні зимові сорти яблук знімають пізно, коли вони починають осипатись, але тягнути зі збором врожаю до перших заморозків не доцільно.
Класти разом якісну та гнилу чи червиву продукцію не можна. При зберіганні таких яблук, можуть пошкодитись здорові плоди, врожай буде втрачений.
Якщо виконувати всі елементарні правила по збору та зберіганні яблук, будете до самої весни куштувати свіжі й корисні фрукти.