Листя кабачків повсюдно покриті білим нальотом і плямами. Пора викорчовувати або боятися зовсім нічого?
Дачник нині пішов тривожний. Я маю на увазі не досвідчених аксакалів, яких завжди цікаво послухати і почитати, а новачків. Ось вже де неоране поле для всяких чуток, домислів і, як правило, де не треба, рвучких прагнень, інформує Ukr.Media.
Хочеться посадити все і одразу, та так, щоб раніше, ніж у всіх. Але дуже скоро досвід — син помилок важкий, мов невидиме правило, вносить свої жорстокі корективи і в значній мірі утихомирює первісний і молодечий запал.
Ось ніби нормально ростуть кабачки, етап розсади благополучно пройдений, а потім бац, і все листя в білому нальоті у вигляді плям.
Ну тут справа ясна, борошниста роса прийшла, коли не чекали. Адже стільки всього використовувалося для профілактики за порадами з Інтернету — і йод, і марганцівка, і нашатирний спирт, і борна кислота (всі разом або окремо в різних поєднаннях і концентраціях, з обов’язковою припискою — на 10 л води). Загалом, на обличчя картина Рєпіна «Припливли».
Що робити: негайно виривати всю зелень, спалювати і виносити подалі з ділянки, не забуваючи після цього ретельно продезінфікувати руки або просто не панікувати даремно?
Звичайно, другий варіант. Адже подібне плямисте забарвлення на кабачках та інших гарбузових — цілком нормальне і природне, а не ознака якоїсь грибкової хвороби. Ось основні відмінності:
- Пероноспороз (несправжня борошниста роса) спочатку з’являється лише на старих листках у вигляді безладно розташованих жовтих плям і засохлих країв.
- Борошниста роса має чіткі точкові вогнища у вигляді характерного нальоту (нагадує підсипку хлібопекарським борошном), який на перших порах легко змивається з листя. Природне забарвлення Ви змити ніяк не зможете, хоч 9% оцтом, хоч 70% есенцією (тільки листя зіпсуєте).
Інша справа, що на тлі такого специфічного забарвлення можна запросто втратити пильність і пропустити реальний початок небезпечної хвороби. Але це вже зовсім інша історія.