Коли у смородини розпустилося листя, її слід обробити від шкідливих комах та хвороб.
Якщо за кущами смородини доглядати як слід, вона безперечно буде добре плодоносити.
Для цього потрібно знати основні правила проведення робіт та врахувати всі проблеми з вирощування смородинових кущів. Здійснювати своєчасні профілактичні методи боротьби з хвороботворними бактеріями, грибками та шкідливими комахами.
Шкідники на смородині.
Шкідливих комах у смородини безліч. Якщо з’явились на листках коричневі нарости — це означає, що кущ заселили попелиці, а якщо бруньки неприродньо набряклі, там у середині поселився бруньковий кліщ. Висить на гілках тонке павутиння, а листки скрутились — це ознака того, що на кущах живе павутинний кліщ. Вогнівка — це маленький метелик, який може принести непоправну шкоду смородині, його нащадки й гусінь, яких він залишив на листках рослини, заплутують ягоди тонкою павутиною, а потім з’їдають їх. Перелік недругів смородини не перелічити.
Смородинові хвороби.
Головна проблема — це патогенні гриби. Пожовкле листя, пухкий білий наліт, листя не опадає — зараження борошнистою росою. Листя вкрилось білими плямами з фіолетовою облямівкою — це септоріоз — хвороба, від якої може загинути весь кущ смородини. Таке зараження відбувається при надлишковій вологості та недостатньому провітрюванню.
Готуємося до обробки куща.
Перед проведенням знезараження смородини, потрібно омолодити її, а саме: прибрати старе, сухе та криве гілля, в них можуть знаходитись шкідники, повигрібати з під кущів торішнє листя, перекопати землю навкруг.
Вибираємо препарати.
На ринку існує маса різних препаратів для обробки кущів, робити це потрібно коли почнуть розпускатися бруньки.
Для боротьби з грибковими хворобами потрібні — фунгіциди, щоб позбутися комах — інсектициди, а побороти кліщів — акарициди. Є препарати універсальної дії, вони поєднали у собі всі ці якості. Це популярні серед городників препарати: Фуфанон, Акарин, Актеллік.
Коли утворились перші зелені листочки, потрібно обробити їх комплексними хімічними препаратами від шкідників та хвороб на смородині.
Проведення своєчасних профілактичних мір та правильно підібрані засоби боротьби на весні, дадуть змогу отримати високий врожай смородини восени й зможуть попередити всі подальші проблеми по догляду за нею.