Чому коріння орхідеї вилазить з горщика, та що з цим робити

Раніше ця екзотична квітка була доступна лише багатим та дуже захопленим людям. В наш час орхідею може виростити кожен на своєму підвіконні. Головне добре знати, який ґрунт та добрива потрібні рослині, а також як правильно за нею доглядати.

У квітки нетипова поведінка, якою вона може налякати не досвідчених садівників. Дехто може не знати, що робити, якщо з горщика вилізло коріння та чому це відбувається.

Щоб зрозуміти поведінку орхідеї, потрібно знати про її біологічні особливості.

Дика орхідея росте на дереві, каміннях та скелі. Однак, харчується вона не за рахунок дерева. Рослина нарощує повітряне коріння, яке вкрите валаменом, що допомагає їй отримувати воду та живлення з повітря.

Вирощування орхідеї на підвіконні.

Тепер можна зрозуміти, чому корінці вилізають з горщика.

Нестача вологи. В цьому випадку рослина буде виживати, як в умовах дикого середовища — нарощувати повітряне коріння.
Погане харчування. Тут так само, як з водою. Орхідеї необхідно здобути його з повітря.

Щільність ґрунту. Якщо субстрат надто щільний, повітря не надходить до коріння в достатній кількості, тому вона шукає його таким способом.

Маленький горщик. Через тісноту, рослина шукає вільний простір.

Якщо корінці почали вилізати через дренажні отвори, вона дає зрозуміти, що їй тісно та пора їх пересадити.

Якщо з’явилося повітряне коріння, потрібно встановити причину та прийняти міри по їх усуненню. Встановити правильний режим поливу, підживити або пересадити орхідею.
Обрізати коріння немає необхідності. Однак, спочатку потрібно ретельно їх оглянути. Здорові корінці щільні, пружні та мають зелене забарвлення. Якщо вони м’які, сухі, порожнисті й мають землистий колір, краще їх видалити, за допомогою гострого ножа або ножиць.