Чому не можна садити калину біля будинку або у дворі: прикмети, про які варто знати кожному господарю

Улюблену в Україні калину можна садити не скрізь. Ще здавна, це дерево вважали енергетично сильним, яке може впливати на долю та здоров’я людини. Калина може залучати як успіх, щастя та благополуччя, так і навпаки, горе, хвороби й біди. Тому, наші предки з обережністю та повагою відносилися до цього магічного дерева та садили його згідно з прикметами.

Чому не можна садити калину біля будинку або у дворі?

Прикмета стверджує, що садити калину біля будинку не можна, бо вона може притягувати негативну енергетику, чаклунів й духів, які можуть нашкодити власникам оселі та їхньому майну.

А ще, калина може спричинити непорозуміння та сварки, особливо між подружжям, які згодом можуть розлучитися.

Також, не варто садити калину біля хати, через те, що її часто висаджували на могилах, прикрашали нею труни та проводили обряди. Тому, вона асоціюється з трауром, смутком та похованням. Калина, посаджена біля дому, може накликати смерть та хвороби, як власників, так й їх близьких родичів.

Де дозволяється садити калину?

Калину можна садити на власній ділянці, але подалі від будинку. Найкраще місце на межі ділянки. Калина буде служити в якості захисного бар’єру від негативної енергії, злих духів та врочень.

Також, калину можна та навіть, потрібно садити біля джерела або криниці. Так, калина очищає воду від шкідливих домішок й робить її смачнішою.

Позитивно впливають на калину такі рослини, як малина, шипшина, глід або смородина, бо вони зменшують негативну енергію даного дерева.

Взагалі, калина вважається найбільш енергетичним деревом, в порівнянні з іншими деревами.