Чому потрібно зав’язувати листя часнику у вузол, та як це правильно робити

Всім відома важливість часнику та його корисні властивості. Для отримання щедрого врожаю використовується багато різних способів. Один з них, коли зав’язують листя в вузол за сім днів перед збиранням.

Вплив зав’язування листя.

Зростання листя та формування цибулини часнику це одночасний процес, але не постійний. Вже з середини літа поживні речовини з листя поступово та дуже повільно відходять до головки часнику. Тому, зав’язування листя в вузол може прискорити дозрівання. Городники помітили, що такий спосіб впливає на ріст голівки та довге зберігання овочу.Правила зав’язування листя.

Такий спосіб можна розпочинати вже через декілька тижнів після видалення стрілок. Декілька стрілок залишають на насіння. Коли вони починають випрямлятися, господарі починають зав’язування листя та згодом прибирання врожаю.

Формування вузла починають зверху. Якщо листя дуже довге, можна зав’язати два вузли. Не затягуйте дуже сильно, щоб не переламати листя.

Через те, що воно дуже гостре, працюйте в рукавицях.

В яких випадках не можна зав’язувати листя.Для оновлення посадкового матеріалу, рекомендують один раз на декілька років вирощувати озимий часник з цибулинок, які повністю визрівають зі стрілки. Для такого часнику зав’язування робити не потрібно.