Чому пропадає спатифілум і як врятувати квітку. Дієві поради

Спатифілум можливо врятувати, якщо своєчасно вжити заходів.

Порятунок спатифілума.

Найчастіше цю рослину називають «жіноче щастя». Вважають, що вона приносить щастя, любов та наділяє енергією свою господарку. З цієї причини, саме цю прекрасну й лагідну квітку дарують жінкам.

Якщо несподівано спатифілум чахне на очах й втрачає первозданний вигляд, це свідчить про негаразди в родині. Тому, в таку мить потрібно рятувати кохання. Однак, перш за все, необхідно зберегти саму квітку. Можливо, її догляд не зовсім досконалий.

Причини й проблеми занепаду спатифілума та їх вирішення: 

    • Велика кількість азотних та органічних добрив. Це найголовніша проблема, через яку квітка може пропасти. Однак, є вихід й для цього необхідно замінити частково або повністю землю на нову.
    • Велика кількість вологи. Ні в якому разі не заливайте квітку великою кількістю води, бо листки почорніють й зів’януть. Прослідкуйте за тим, щоб вода в горщику не стояла, бо вона має витікти за 15 хвилин у спеціальну підставку.
    • Суха земля. Це явище надзвичайно погано відображається на спатифілумі. Листки втрачають еластичність та стають м’якими — це свідчить про зневоднення. Тому, радимо постійно поливати квітку водою кімнатної температури.
    • Завеликий горщик. Він має поганий вплив на стан квітки. Тому, ліпше підберіть правильний розмір горщика й пересадіть рослину.




  • Прохолодне середовище. Сприятлива температура під час вирощування спатифілума становить не нижче ніж +22 градуси за цельсієм. Якщо рослина довгий час не зацвітає, можливо їй не вистачає тепла.
  • Замало світла. Спатифілум необхідно поставити на підвіконня з великою кількістю світла. Завдяки цьому рослина випустить свої чарівні квіти та буде тішити свою господарку.
  • Забагато світла. Більшість рослин, взагалі не переносять яскраве сонце, не виняток й спатифілум. Тому, не допускайте, щоб на здорові листки потрапляли сонячні промені.
  • Неоднорідна структура землі. Причиною загибелі рослини може стати утворення твердих грудок навколо її кореневої системи. Внаслідок цього не надходить достатня кількість кисню до кореневища. Щоб зробити однорідною землю, дістаньте квітку з горщика, ретельно очистьте коріння від застарілих грудок та пересадіть в ґрунтосуміш зі спеціальним дренажем.
  • Підгнивання коріння. Для вирішення цієї проблеми, необхідно вийняти рослину з ґрунту, розглянути ретельно кореневу систему й відчистити все гниле коріння. Після цього пересадіть квітку в нове середовище.