Чому забороняється мити курячі яйця? Це корисно знати.

Приготування будь-якої страви починається з того, що більшу частину продуктів ми ретельно промиваємо під проточною водою. Це очищає їх від бруду і небезпечних бактерій. Але можливо деякі продукти, принесуть менше шкоди, якщо їх не мити? Наприклад, миття курячих яєць нічого не дає, і насправді може зробити їх вживання небезпечним. Сьогодні поговоримо про те, чому фахівці рекомендують все ж відмовитися від звички мити яйця, інформує Ukr.Media.

Коли ми збираємося зробити яєчню або будь-яку іншу страву, для приготування якої потрібен цей продукт, ми, перед тим як розколоти яйця і вилити у посуд, обполіскуємо їх під краном, щоб змити зайвий бруд і мікроби. Такі вимоги встановлені і Міністерством сільського господарства Сполучених Штатів Америки. Вони вимагають мити водою всі покупні яйця. Під час цього процесу видаляється природна захисна оболонка, звана «кутикулою» або «нальотом» зі шкаралупи яйця. Після того, як яйця були вимиті, на них потрібно нанести харчову мінеральну олію. Це допоможе переконатися, що ніякі бактерії не зможуть потрапити всередину яйця.

Однак багато експертів в області охорони здоров’я переконані, що це дуже ризикована процедура, яка принесе більше шкоди.

Так чому ми все ж не повинні мити курячі яйця перед їх приготуванням?

Процес миття яєць може посприяти тому, що бактерії, які перебували на поверхні яйця, потраплять всередину, оскільки яєчна шкаралупа пориста. Особливо високим ризик потрапляння небезпечних мікробів всередину яйця стає при використанні холодної води. Бактеріям при таких умовах легше проникнути крізь поверхню і тому, та частина яйця, яку людина вживає в їжу, стане зараженою.

Якщо звички сильніше вас, і ви не готові відмовлятися від процедури, яка завжди здавалася вам корисною і обов’язковою, спробуйте промивати яйця під теплою водою. При цьому не слід використовувати мило.