Дерева, які можна і не можна садити біля будинку: прикмети і забобони

Перераховувати народні повір’я можна довго, а як ставитися до них, особиста справа кожного.

Здавна люди приписували деревам магічні властивості, які могли лікувати захворювання, поліпшити добробут, а також привернути щастя. Є безліч прикмет, які пов’язані з деревами. Багато з них забуті й загублені, але ж ніколи не пізно згадати мудрість наших предків і використовувати ці знання у своєму житті, інформує Ukr.Media.

Береза

Про це дерево складено дуже багато прикмет і легенд. Кажуть, у берези є захисна сила. Якщо людина доторкнеться до неї, то відновить втрачені сили, почерпне енергію. Гілки берези у стародавніх слов’ян були надійним оберегом. Їх встромляли під дах будинку, стіни хліва, посеред посівів у полі. Люди вірили, що викупавши хворого і виливши цю воду під березу, людина вилікується.

Блискавка в березу ніколи не вдарить. Чому? Невідомо. Але факт. Біля будинку намагалися посадити березу, щоб не боятися грози.

Дуб

Дуб — символ сили і влади. Наші предки вважали, що якщо посадити біля будинку дуб, в домі завжди буде достаток. Також молодята тричі обходили навколо дуба, щоб сімейне життя було благополучним.



Ялина

Садити поруч з будинком ялину, здавна вважалося поганою прикметою. Господиня цього будинку буде бездітною, або у неї будуть тільки дівчатка. Якщо ялина, посаджена біля будинку, засохла або загинула від удару блискавки, то чекай скорої смерті господарів будинку. Під ялиною під час грози люди намагалися не ховатися, саме в ялину блискавка і била.

Також вважалося, що якщо ялина переросте дах будинку, людина, яка її посадила обов’язково скоро помре.

Клен

Клен у слов’ян співвідносився з людиною. П’ятикутний лист клена — це людське тіло, руки, ноги, голова. Вважалося, що клен завжди може допомогти людям. Клен лікував від різних захворювань, пророкував долю, міг вказати на погану людину.

Підозрюваного змушували доторкнутися до клена, якщо дерево не жовтіло найближчим часом, значить людина невинна. Наші прабатьки щиро вірили в життєдайну силу клена, з цього дерева ніколи не робили трун.

Осика

Осика споконвіку вважалася проклятим деревом. І незважаючи на це, її використовували в якості оберега. Це дерево не садили біля будинків, щоб уникнути нещастя, ніколи не сідали в тіні осики.

При цьому, у стародавніх віруваннях осика була незамінною при боротьбі з нечистю та чаклунами. Східні слов’яни встромляли осиковий кілок в могилу вампіра. Часто це робили під час похорону, щоб померлий не «ходив» після смерті.