Дієві поради, щоб огірки не сохли, а родили до осені. Городникам на замітку.

Можна дивитися як огірки засихають, а можна змусити плодоносити довше.

Літо перевалило екватор, а разом з ним пройшла і максимальна віддача від вирощування огірків. Принаймні, ті господарі, які посіяли огірки рано, вже наїлися свіжих овочів і заготовили на зиму. Кількість огірочків, що надходять з грядок на наші кухні, поступово скорочується і незабаром може зійти нанівець, якщо не втрутитися в процес.

Можна спокійно дивитися, як листя на огірках жовтіє, а батоги засихають, засвідчуючи, що урожай закінчився. А можна підійти до процесу більш вимогливо і змусити огірки плодоносити довше. Для цього є 5 перевірених способів. А саме:

  • Обрізка листя огірків;
  • Мульчування;
  • Профілактика хвороб;
  • Позакореневе підживлення;
  • Своєчасний збір врожаю.

Навіщо потрібно обрізати листя при вирощуванні огірків

Досвідчені городники стверджують, що можна помітно збільшити урожай огірків, якщо вчасно видаляти листя рослини з місць на пагонах, де вже немає кольору і зав’язі. Такі листки тільки забирають поживні речовини, а реально не несуть ніякої користі. На огудині треба залишати листя тільки там, де є нові квітконоси або зав’язі плодів. При цьому — не більше 2-3 листків під останніми з них. Звичайно, пожовклі і сухі листочки теж безжально видаляються, інформує Ukr.Media.

Мульчування

Взагалі-то замульчувати свої огірки бажано ще навесні, коли вони щойно зійшли. Але якщо ви цього не зробили, то наприкінці липня — початку серпня це просто необхідно зробити для продовження процесу результативного вирощування огірків.



Річ у тому, що в цей період ночі стають холоднішими, а вдень можуть зберегтися високі температури. Перепад температурного режиму негативно впливає на стан кореневої системи огірків, що обов’язково позначиться на кількості плодів. Буває, що корінь рослини від цього просто гине, а ми думаємо, що настав час закінчення плодоношення. Шар мульчі слід зробити не менше 3-5 см.

Профілактика хвороб огірків

Тут все просто (як і у людей) — будь-яку хворобу легше попередити, ніж потім вилікувати. Тому що в останньому випадку, навіть якщо ви врятуєте рослину, хвороба значно скоротить період плодоношення. Профілактику слід проводити регулярно, починаючи з появи 2-3 справжніх листочків. Для цього краще використовувати органічні засоби. Приміром, непогано себе зарекомендувало підживлення огірків молоком з йодом.

Позакореневе підживлення — чим підживити огірки?

Зазвичай, огірки, протягом всього періоду їх вирощування, ми підгодовуємо під корінь. А досвідчені городники радять, починаючи з серпня, вводити регулярне позакореневе підживлення. Простіше кажучи — обприскування.

Річ у тому, що з похолоданням коріння рослини будуть значно гірше вбирати поживні речовини з ґрунту. А значить огірки почнуть страждати від їх нестачі, передчасно закінчуючи процес плодоношення.

Позакореневі органічні підгодівлі допоможуть рослині впоратися з цією проблемою. Чим підживити огірки? На допомогу прийде той самий розчин з йодом, хлібне підживлення, настоянка з перегною або бур’янів. Обприскувати огірки такими «коктейлями» варто раз на тиждень протягом серпня до закінчення плодоношення.



Своєчасний збір врожаю

Не сподівайтеся, що ваші огірки будуть плодоносити довго, якщо ви зриваєте плоди рідко. При теплій погоді збирати огірки треба щодня, а то й два рази на день, якщо рослини добре забезпечені вологою. Не шкодуйте зривати молоденькі огірочки, доводячи їх до стану відгодованих «поросят». Нехай рослина краще віддасть свої сили на створення кількох нових плодів, ніж на тривалий прожиток величезного одного.