Догляд за кущами смородини після збору врожаю. Що слід обов’язково зробити

Плодоносять кущі смородини в середньому 20-30 днів. Перші зрілі ягоди з’являються в середині липня. Смородина буває трьох кольорів: чорна, червона та біла.

Всі вони мають свої смаки, які з задоволенням споживають, як у свіжому, так і в приготованому вигляді. Вона дуже корисна й займає одне з основних місць в споживанні вітамінних продуктів людиною. Але, щоб мати добрий врожай смородини, за нею потрібно добре доглядати.



  1. Полив.

Будь-який сорт смородини потребує вчасний та рясний полив.

Особливо вона страждає від нестачі вологи в першій половині свого вегетаційного періоду, що може погано позначитись на врожаї ягід. Але, якщо ще й по закінченню збору врожаю буде недостатньо вологи, це може погано вплинути на закладання майбутнього врожаю. Після повного збору ягід, на смородині потрібно провести не менше двох поливів — в серпні та вересні. При засушливій осені, в жовтні місяці проводять ще один полив — передзимовий.



  1. Підживлення. 

Восени у вересні-жовтні, потрібно внести під кущі смородини органічне та мінеральне добриво. Розрахунок: перепрілий компост чи перегній 10 кг, хлористий калій 40 грамів, суперфосфат 100 грамів. Зверху внесеного добрива, кущ рясно поливають. Азотними добривами в цей час підживлювати кущі смородини не потрібно.

  1. Обрізка. 

До догляду за смородиною відноситься формування та регулярна санітарна обрізка куща. Цю процедуру краще всього проводити восени.

Якщо кущ якісно та правильно сформований, він повинен складатися з 10-15 пагонів, які мають різний вік, 1-річних більше за 5-6 річних на 2-3 пагони. Більш старші гілки не слід залишати, їх потрібно обережно вирізати та винести за територію ділянки й спалити.



Коли ягоди на смородині будуть зібрані, потрібно відразу провести санітарну обрізку: хворі, старі, сухі, пошкоджені гілки та пагони видаляють, зрізавши гострим ножем біля самої землі.

  1. Розмноження.

У вересні-жовтні, можна розмножити смородину здерев’янілими живцями. Для цього, однорічний пагін зрізають до самої землі гострим ножем, верхівку видаляють. Довжина живців повинна бути не більше 20 см, зріз нижній роблять під кутом 45º, а на верхівці прямий, на 1 см вище останньої бруньки. Висаджувати живці потрібно під кутом 45º, відстань між ними не менше 10-15 см, а в ряду не більше 30 см. Ґрунт повинен складатись з розкладеного торфу, змішаного з річним піском в пропорціях 1:1. Над землею повинні залишитися дві бруньки на живцях. До зими живці можуть встигнути вкоренитися, а деякі з них вже можна буде пересадити на постійне місце. Прикопані ж навесні відводки, восени відокремлюють від головного куща та пересаджують на постійне місце.



  1. Обробка. 

У смородини є, також, свої хвороби та шкідники. Після плодоношення потрібно відразу обробити її актелликами, згідно з інструкцією на пакуванні. Вони захистять смородинові кущі від заселення попелицями чи іншими шкідливими комахами. Після проведення санітарного видалення та обрізання пагонів, гілля та рослинних залишків з ділянки, потрібно обробити кущі смородини 1% бордоською рідиною або карбофосом. Щоб не поселились під корою рослин чи в землі шкідники та збудники хвороб.