Скористайтеся цими надійними та ефективними способами й капуста буде у безпеці від слимаків і равликів.
- Посипте гущею з кави ґрунт.
Кавову гущу висушіть та щільно розтрусіть під кущі капусти, вона є справжньою отрутою для равликів та слимаків.
- Зробіть за допомогою листу лопуха приманку.
Увечері нарвіть листків лопуха, намастіть на них домашню запашну соняшникову олію та порозкладайте їх біля кущів капусти. На ранок перевірте хованки та зберіть молюсків.
- Посипте листя гіркою сумішшю.
Приготуйте гірку суміш: змішайте 250 грамів деревного попелу, по 2 ст. л. порошку гірчиці й морської солі та 1 ст. л. порошку червоного гіркого перцю. Цю суміш розсипте на листя капусти. Після дощу повторіть.
- Обмотайте кропивою плодоніжку капусти.
Коли на капусті з’являться голівки, обгорніть та прив’яжіть кущ кропиви навкруги капусти від слимаків. Або кропивою замульчуйте грядку капусти.
- Поріжте та розкладіть огірки.
За допомогою огірків приготуйте приманку для слимаків. Особливо це може спрацювати у велику спеку. Ввечері виберіть великих огірків на грядці, розріжте їх вздовж та розкладіть навкруги грядок з капустою. Вранці зберіть шкідників.
- Посипте ґрунт сумішшю доломітового борошна та вапна.
Інгредієнти беруться для цієї суміші 1:1. Посипте цією сумішшю всі міжряддя та доріжки, які ведуть до грядок. Після дощу повторіть.
- Насипте гострих соснових голок.
Замульчуйте ділянку капусти зібравши в сосняку голок, вони добре відлякують слимаків. Така ж дія й у яєчній шкаралупі, черепашнику та тирсі.
- Обробіть нашатирним спиртовим з гірчицею.
Цей розчин для слимаків дуже сильна отрута. Готують його так: розчиніть у 10 літрах води 10 ст. л. нашатирного спирту та 60 грамів сухої гірчиці. Регулярно поливайте та обприскуйте свої рослини цим розчином.
- Розсипте грубий пісок.
Річковий пісок може завадити слимакам повзати на грядках капусти. Але він повинен бути найбільшої фракції. Всі доріжки та міжряддя посипте цим піском.
- Обприскайте оцтом.
Приготуйте розчин оцту: розчиніть 70 мл есенції оцтової у 10 літрах води та обробіть свої насадження.
- Посипте капусту попелом.
Регулярно обсипайте капусту деревним попелом, особливо після дощу. Також, ретельно розсипайте на доріжках, у міжряддях та під самими рослинами.
У боротьбі з шкідниками не забувайте регулярно розпушувати та прополювати грядки, а навесні внести під перекопку мідний купорос.