Ефективні засоби, які допоможуть захистити капусту від гусениць, слимаків та равликів

Скористайтеся цими надійними та ефективними способами й капуста буде у безпеці від слимаків і равликів.

 1. Посипте гущею з кави ґрунт.

Кавову гущу висушіть та щільно розтрусіть під кущі капусти, вона є справжньою отрутою для равликів та слимаків.

 1. Зробіть за допомогою листу лопуха приманку.

Увечері нарвіть листків лопуха, намастіть на них домашню запашну соняшникову олію та порозкладайте їх біля кущів капусти. На ранок перевірте хованки та зберіть молюсків. 1. Посипте листя гіркою сумішшю.

Приготуйте гірку суміш: змішайте 250 грамів деревного попелу, по 2 ст. л. порошку гірчиці й морської солі та 1 ст. л. порошку червоного гіркого перцю. Цю суміш розсипте на листя капусти. Після дощу повторіть.

 1. Обмотайте кропивою плодоніжку капусти.

Коли на капусті з’являться голівки, обгорніть та прив’яжіть кущ кропиви навкруги капусти від слимаків. Або кропивою замульчуйте грядку капусти. 1. Поріжте та розкладіть огірки.

За допомогою огірків приготуйте приманку для слимаків. Особливо це може спрацювати у велику спеку. Ввечері виберіть великих огірків на грядці, розріжте їх вздовж та розкладіть навкруги грядок з капустою. Вранці зберіть шкідників.

 1. Посипте ґрунт сумішшю доломітового борошна та вапна.

Інгредієнти беруться для цієї суміші 1:1. Посипте цією сумішшю всі міжряддя та доріжки, які ведуть до грядок. Після дощу повторіть.

 1. Насипте гострих соснових голок.

Замульчуйте ділянку капусти зібравши в сосняку голок, вони добре відлякують слимаків. Така ж дія й у яєчній шкаралупі, черепашнику та тирсі. 1. Обробіть нашатирним спиртовим з гірчицею.

Цей розчин для слимаків дуже сильна отрута. Готують його так: розчиніть у 10 літрах води 10 ст. л. нашатирного спирту та 60 грамів сухої гірчиці. Регулярно поливайте та обприскуйте свої рослини цим розчином.

 1. Розсипте грубий пісок.

Річковий пісок може завадити слимакам повзати на грядках капусти. Але він повинен бути найбільшої фракції. Всі доріжки та міжряддя посипте цим піском.

 1. Обприскайте оцтом.

Приготуйте розчин оцту: розчиніть 70 мл есенції оцтової у 10 літрах води та обробіть свої насадження. 1. Посипте капусту попелом.

Регулярно обсипайте капусту деревним попелом, особливо після дощу. Також, ретельно розсипайте на доріжках, у міжряддях та під самими рослинами.

У боротьбі з шкідниками не забувайте регулярно розпушувати та прополювати грядки, а навесні внести під перекопку мідний купорос.