Головні помилки при консервації. Не робіть так!

Всілякі «закрутки на зиму, варення, соління і компоти — це частина культури харчування українців. І, треба сказати, робиться все це не дарма: доведено, що у багатьох випадках консервація овочів, фруктів і ягід зберігає корисні властивості краще, ніж морозилка. Але це тільки якщо перестати користуватися «бабусиними» лайфхаками, якими грішать 9 з 10 господинь, інформує Ukr.Media.

Які небезпеки в собі таять домашні заготовки і чого можуть коштувати помилки обробки плодів:

Варення і компоти з кісточками. Помилка №1 — всередині кісточок міститься синильна кислота, яка, поза сумнівами потрапляє у вже готовий продукт. І ця отрута буде концентруватися в м’якоті все більше і більше, поки варення або компот зберігається.

Аспірин при засолюванні. Помилка №2 — саліцилова кислота у банці з огірками, тоді як їй там не місце зовсім. Річ у тому, що саліцилати у великих дозах діють на шлунок дратівливо, провокують алергічні реакції там, де їх зовсім не було. Адже спочатку мета була добра — підвищити кислотність продукту і його схоронність. Проте в соліннях заправляє балом кислота природна, молочна, а не саліцилова.Підгнилі плоди. Помилка №3. Особливо це стосується фруктів — вважається, що, обрізавши гнилий бочок, можна сміливо пускати фрукт у справу. Адже в каструлі все одно всі мікроби загинуть. Вони-то так, а от мікотоксини, що виділяються при гнитті, ні. Мікотиксини — це канцерогени, провокатори онкології. І ви примножуєте їх у банці. Не треба так, краще використовуйте для консервації виключно свіжі плоди.

Переробка по другому колу. Помилка №4. Важко уявити, яким потрібно бути скнарою, і наскільки легковажно ставитися до свого здоров’я, щоб робити це. Але явище має місце бути, а попередити ми зобов’язані. Вторинна переробка консервів загрожує отруєнням, якщо банка здулася, а ви вирішили «добити» її, простерилізувавши продукт повторно. З грибками і цвіллю боротися безглуздо.