Головні правила вирощування салату на городі, щоб був великий та смачний

Існує дуже велика кількість сортів салату, понад тисячу. Висівають його на протязі всього сезону, починаючи з кінця березня до середини листопада.

Існують декілька груп сортів салату.

Перша група – це сорти, які при подовженому світовому дні починають стеблування. До них відносяться раннього строку дозрівання, які вирощують в теплицях та у плівкових укриттях.

Друга група – це сорти літнього строку дозрівання, які висівають на протязі усього літа.

До третьої групи належать сорти, які займають проміжне положення. Вони невибагливі до умов зростання, тому їх можна висівати на протязі цілого року. Збір врожаю розтягується до самого квітнення.



Також, розподіляються сорти салатів за листям, яке буває: гладким, олійним, хрустким та пухирчастим.

Основними якостями салату є його скоростиглість та холодостійкість. Одна грядка може дати понад 3 врожаї. Салатні качани легко транспортуються та можуть довго зберігатися. А ще він добре переносить заморозки. Його висівають відразу після сходження на грядці снігу, а сходи можуть переносити заморозки до -8°С.

Секрети великих качанів салату.

Посадка.

Качанний салат не можна висівати густо, бо качани від цього не будуть зав’язуватися, а лише відрощувати листя.

Тому, щоб отримати качани, потрібно виділити велику площу й висівати насіння по схемі 20х20 см., а пізньостиглі сорти по схемі 30х30 см.

Ранньовесняні сорти салату заглиблюють насіння на 1-2 см, пізні на 3-4 см. Сіють качанний салат на південній стороні ділянки, бо посаджений у затінку буде довго дозрівати.



Ґрунт.

Найкращі ґрунти для салату є піщані. Глинисті та важкі ґрунти, які утворюють щільну кірку для салатів не підходять. Також, не любить салат кислий ґрунт. Йому до вподоби нейтральний, тому землю для салатів іноді потрібно розкислювати вапном.

Попередники можуть бути будь-які, крім капустяних.

Качанний салат є рослиною-спринтером: через 5-7 тижнів від посіву можна вже збирати врожай. Його успішно можна садити між посівами цибулі, огірків, картоплі, моркви, суниці та інших овочів.

Головні правила вирощування салату на городі, щоб був великий та смачний