Головні секрети, які допоможуть зберегти капусту до весни. Варто знати кожній господині.

Капуста, яка добре зберігається відноситься до більш лежких зимових сортів. Але вона не соковита, жорстка і містить велику кількість клітковини.

Коли і як збирати капусту для зберігання.

Збирати врожай потрібно в правильний період, якщо зібрати раніше, то вона швидко зів’яне, а якщо пізніше терміну, то від перенасичення вологою качани розтріскаються. Прибирати капусту з грядки потрібно тоді, коли температура повітря вдень від +3 до +8°, а вночі від 0 до -3. Зрізають качан гострим ножем, залишаючи 3 см кочережки і 2 вкриваючих листка, вони захищатимуть качан від пошкоджень. Збирати обов’язково потрібно в суху погоду! Перед складанням овоча в сховище для зберігання, просушіть його в теплому і добре провітрюваному приміщенні, чи просто на вулиці.

Вимоги до приміщення і способи зберігання капусти.

Головною умовою для зберігання капусти є температура в приміщенні від -1 до +2°С, відносна вологість 85-95% і провітрювання хоча б два рази на місяць. Це попереджує розмноження грибків, які викликають захворювання овоча і він швидко псується. Також одним із методів боротьби з різними хвороботворними мікроорганізмами, це опудрювання качанів крейдою або вапном.

Дуже розповсюджений і простий спосіб зберігання – це укладання капусти в шухляди або картонні коробки, в один шар, качани не повинні торкатися один одного.

Другий спосіб, це розкладання качанів загорнених у папір або поліетилен на полицях стелажів. Розмір полиць повинен бути не менше 20 см в ширину та 30 см у висоту.

Ще один метод, дуже трудоємкий, але водночас і найефективніший, це обробка глиною. Змішайте 1 частину води і 2 частини глини до однорідної маси. Зануріть або обмажте качани  сумішшю та просушіть. Перемістіть в приміщення для зберігання.



Якщо при зрізанні капусти залишилась довга кочережка, то Ви можете встромити качани в пісок. Попередньо насипавши в ящик шар піску в 20 см.

А якщо вродило стільки овочів, що нікуди класти? Візьміть міцну мотузку і прив’яжіть капусту за кочережки до стелі, але так щоб  качани не торкалися один одного.

Зберігання капусти в домашніх умовах.

Не всі мають можливість зберігати овочі в підвалах, льохах або іншому спеціальному приміщенні. І це не обов’язково, адже можна зберігати і в домашніх умовах. Для цього потрібно щільно огорнути качан поліетиленовою плівкою або пергаментним папером та покласти у холодильник, бажано у відділ для овочів. Регулярно перевіряйте, якщо утворився конденсат, обгортку міняють на нову.

Також Ви самостійно можете змайструвати ящик для зберігання, попередньо утепливши його пінопластом та розмістивши на балконі. Оберніть капусту плівкою або папером та складіть в ящик. Періодично передивляйтесь качани на прояви пошкодження або захворювання та використайте їх першими.