Categories: Секрети

Хризантеми будуть пишно квітнути до зими, якщо правильно їх зараз підживити

Хризантеми висаджують в саду та на балконі восени. Вони бувають різних форм, кольорів та ароматів, а також, протягом тривалого часу залишаються свіжими. Ці рослини не дуже вибагливі до догляду, але дотримуватися деяких правил все ж таки доведеться, щоб отримати пишне цвітіння.

Місце та посадка.

Хризантеми полюбляють добре освітлені та захищені від вітру місця. Тому, їм підійде ділянки в південній або південно-східній частині ділянки, де буде достатньо світла та тепла. Висаджувати хризантеми слід наприкінці весни або на початку літа, коли мине загроза заморозків. Викопайте лунки розміром 30х30х30 см та на відстані 40-50 см одна від одної. На дно лунок налийте воду та додайте компост або перегній. Саджайте рослини так, щоб коренева шийка була на рівні ґрунту. Засипте лунку та утрамбуйте й рясно полийте.

Полив та підгодівля.

Хризантемі потрібен регулярний та рясний полив, особливо в спеку й посуху. Полив здійснюється вранці або ввечері. Вода повинна бути теплою та м’якою. Уникайте потрапляння на листя та квіти. Потрібно підтримувати ґрунт постійно вологим, але без застою води та перезволоження.

Підгодівля проводиться раз на 14 днів з квітня по серпень комплексними мінеральними добривами. У вересні використовують фосфорно-калійні добрива, що підвищує морозостійкість рослин.

Обрізка та прищипування.

Це необхідно, щоб сформувати гарну крону та простимулювати розгалуження та цвітіння. Обрізка проводиться навесні або восени. Потрібно видалити сухі, слабкі та пошкоджені гілки. Прищипка проводиться з травня до серпня. При цьому видаляють верхівки пагонів на 2-3 см. Це допомагає рослині утворювати більше бутонів.

Зимівля.

Хризантеми не дуже зимостійкі, тому їх слід захистити від холодів. Це можна зробити різними способами. Викопайте рослини з ґрунту та пересадіть в горщики. Поставте в прохолодному та світлому приміщенні — на підвіконні або підвалі. Поливайте рослини помірно та рідко. Ґрунт повинен бути вологим, але не мокрим. Навесні пересадіть хризантеми назад в ґрунт.

Залиште рослини в землі та вкрийте за допомогою сухого листя, соломи, тирси або спеціального матеріалу. Навесні приберіть укриття, коли мине загроза заморозків.

Якщо дотримуватись цих правил, можна виростити розкішні хризантеми.

Recent Posts

Як видалити неприємний запах з холодильника. Швидкий та дієвий спосіб

З холодильника можна відчути неприємний аромат. Щоб його прибрати, потрібно регулярно проводити чищення холодильника. Щоб…

1 час ago

Картопля померзла: що потрібно робити, щоб відновилася

Садити картоплю навесні чи на початку літа ризиковано, бо ще можливі нічні заморозки. Сходи можуть…

1 час ago

В ці дні краще не ходити на город. Усім городникам на замітку

Перед пересадкою розсади у відкритий ґрунт, потрібно звертати увагу на сприятливі для цього дні. Саме…

21 час ago

Кроти не можуть терпіти цей запах. Швидкий та дієвий спосіб на довго прогнати кротів з городу

Кроти на ділянці можуть сильно нашкодити. Вони починають рити свої ходи вже на початку весни.…

1 день ago

Як правильно використовувати тирсу на городі, щоб отримати гарний врожай овочів

Тирса є дуже корисним органічним добривом й покращує структуру ґрунту, але спочатку слід підготувати її…

1 день ago

Що додати у воду під час варіння старої картоплі: буде смачніша за молоду

Картопля дуже популярна в кулінарії. Існує безліч рецептів страв з картоплі. Однак, щоб приготувати смачну…

2 дня ago