Коли краще садити часник на зиму, та як правильно це робити, щоб мати гарний врожай

Зазвичай, часник висаджують на ділянці восени. Для цього підбирають якісне насіння, проводять підготовку ділянки та вираховують день передбачуваної висадки його на грядку.

Зубки чи повітряні бульбочки.

Часник може бути зі стрілками та без них. Стрілка — це квітконос, після цвітіння якого й утворюються повітряні бульбочки, причому кожна стрілка дає до ста штук цих насінин. Стрілку дає тільки той часник, який висівають під зиму — озимий. Бульбочками його можна висівати восени, а також навесні. З неї може вирости малесенька бульбочка або однозубка, яку з задоволенням купують городники, щоб посадити її восени. Ці однозубки на наступний рік дадуть повноцінну голівку часнику.

Але якщо висадити бульбочки дуже дрібної фракції, то у наступному сезоні однозубки будуть занадто маленькими, тому врожай якісних головок часнику можна буде отримати лише через три роки.

Висадка часнику зубками в зиму.

Це традиційний спосіб посадки часнику. Зубчики мають зародки, які добре проростають та утворюють на наступний рік повноцінну голівку часнику з 1 чи 7 зубками, які йдуть до нашого столу в якості приправи. Брати потрібно великі екземпляри голівок часнику з мінімальною кількістю зубків, приблизно 4-5 штуки, не пошкоджені, добре розвинуті та якісні, наступний врожай має бути також добрим. А якщо дрібна фракція, з численною кількістю маленьких зубків, то й врожай буде відповідний.



Терміни висадки часнику в ґрунт.

Щоб правильно вирахувати день висадки часнику в ґрунт, потрібно знати приблизний термін настання перших морозів.

Головні умови для отримання якісного врожаю часнику:

  • Посадку часнику потрібно провести не пізніше 45-50 днів до настання морозів;
  • Температура землі повинна бути нижчою за 90С. В такі терміни часник зможе сформувати міцну кореневу систему.

Ділянка для висадки часнику.

Ділянка під грядку часнику повинна бути відкритою, освітленою та добре підживленою. Добрими попередниками вважаються помідори, гарбузові, капустяні, бобові культури та зелень листова. Поганими  попередниками являються: морква, ріпчаста цибуля, часник та картопля.

Часник дуже вимогливий до ґрунту, йому не підходять заболочені ділянки, дуже ущільнений ґрунт, глинистий або торф’яний. Піщані ґрунти, також, не підходять часнику, тому що вони занадто збіднілі, потребують великої кількості добрив та безперервного поливу.

Висаджування часнику зубками.

На підготовленій для висадки часнику ділянці роблять рівні рядки на відстані один від одного 18-25 см. В рядку зубки садять на відстані 14-16 см — дрібна фракція та 19-22 см — велика. Глибина загортання 4 см, якщо ґрунт рихлий, а на ущільненому 5-6 см.



Висаджування часнику бульбочками.

Міжряддя аналогічне висадці зубками, а в рядку достатньо буде 10-15 см між бульбочками та глибина посадки 4-5 см.

Корисні поради.

Ґрунт готують за 10-15 днів до посадки часнику.

В попередньо розпушену землю краще садити зубки часнику.

Після висадки, ділянку потрібно потрусити деревним попелом в розрахунку 200 гр. на 1 кв. м. площі.

Поливають грядку часнику в разі затяжної посухи.

При перших заморозках, ділянку часнику вкривають опалим листям завтовшки не менше 15-25 см чи укривним матеріалом.