Коли збирати врожай моркви, та як правильно його зберігати. Поради досвідчених городників

Щоб морква зберігалася всю зиму, її потрібно вчасно викопати. Однак, перед цим, необхідно впевнитись в її повній зрілості.

Пропонуємо дізнатися, коли потрібно викопувати моркву та як її правильно зберігати, щоб вона швидко не зіпсувалася.

Коли збирати врожай моркви?

Ідеальний час для викопування моркви – вересень-жовтень. Однак, слід зазначити, що потрібно встигнути зібрати врожай до появи перших заморозків, бо при температурі нижче +4 градусів Цельсія коренеплоди перестають рости та швидко починають гнити.

Також, викопувати моркву можна вже на 110 день після її посіву у відкритий ґрунт.

Перед тим, як збирати врожай, потрібно впевнитись у зрілості коренеплодів, викопавши та оглянувши їх ззовні. Якщо бадилля моркви пожовтіло та почало сохнути, а на корінні з’явилися тріщини  – це теж ознака того, що можна сміливо прибирати моркву з грядки.

Як правильно викопувати моркву?

Коротку моркву можна збирати руками, а для довгої знадобиться лопата. Збирати врожай потрібно обережно та не поспішаючи, щоб не пошкодити та не зламати коренеплоди.

Після збору врожаю, бадилля необхідно прибрати, відкрутивши його руками – це збільшить термін зберігання моркви. Після чого, коренеплоди розкласти на добре освітленій ділянці та залишити на 2-3 години для висушування.

Перед зберіганням, моркву потрібно перебрати, викинувши пошкоджені, гнилі, заражені хворобою та шкідниками плоди, а потім відсортувати за розміром.

Кращі способи зберігання моркви.

  1. На балконі або лоджії. У цьому випадку, зберігати моркву потрібно в ящику з тирсою. При занадто сильних морозах, її слід укутати ковдрою або іншими теплими речами.
  2. У погребі. Морква чудово зберігається в погребі при умові, якщо там буде вентиляція, температура від -2°C до +2°C й вологість повітря близько 90-95%.
  3. В холодильнику. Зберігати коренеплоди можна в холодильнику у спеціальному ящику для овочів, попередньо обгорнувши пакувальним папером або кількома шарами газети. Таке упакування чудово пропускає повітря й мінімізує появу вологи, через що морква буде провітрюватиметься та не буде гнити. Однак, упакування потрібно регулярно перевіряти й якщо воно мокре замінити його на нове.
  4. Морозильна камера. Моркву потрібно помити, очистити від шкірки та натерти на терці або нарізати кружальцями, смужками, кубиками, тощо. Підготовлену моркву розкласти у спеціальні пакети для заморозки або контейнери з щільно закритими кришками та відправити на зберігання в морозильну камеру.