Колорадський жук — ефективні методи боротьби. Городникам на замітку

Сучасні засоби боротьби з шкідливими комахами на городі, мають швидку та ефективну дію. Термін очікування таких препаратів 20-30 днів. Але ці засоби несуть небезпеку людині та навколишньому середовищу.

А от такий шкідник як колорадський жук, становить загрозу майбутньому врожаю картоплі, помідорів, баклажанів та перцю. Боротися з ним складно без хімії, але є чимало перевірених народних засобів, які городники успішно застосовують на своїх ділянках. Головне, щоб жуки не встигли адаптуватися до цих засобів, тому їх потрібно регулярно міняти або чергувати.



Щоб засіб міг довше знаходитись на рослині, в робочий розчин додайте рідке мило або будь-який миючий засіб.

Народні засоби:

Настоянка з полину. Подрібніть 5-6 стебел полину та залийте їх 10 літрами окропу та залиште настоюватись до ранку. Обробіть заселені жуками чи їх личинками рослини.

Деревний попіл. Вранці, по росі опудріть попелом пасльонові культури, норма витрат 10 кг на сотку.

Кукурудзяне борошно. Також вранці, опудріть рослини борошном по росі, часточки борошна, потрапляючи в шлунок жуків, набухають, що призводить до їх загибелі.



Гірчиця. Розчиніть 50 грамів порошку гірчиці у 10 літрах води, додайте 100-150 мл харчового оцту та обприскайте цим розчином рослини заселені колорадами.

Шкаралупа та листя волоського горіха. З них можна приготувати настій від колорадського жука та його личинок. Візьміть 300 грамів горіхової шкаралупи, 300 грамів сушеного листя горіха, залийте 10 літрами окропу та настоюйте  на протязі 7 днів.

Свіжа тирса. Землю у міжряддях посипають свіжопиляною тирсою з сосни чи берези. Таку плантацію жук облітає стороною. Робити таке обсипання потрібно до початку квітнення рослин раз у 14 днів та в кінці цвітіння раз на 30 днів.



Настій з чистотілу. Візьміть 1,5 кг свіжозірваної надземної частини чистотілу, залийте 10 літрами окропу, настоюйте на протязі 3 годин та додайте хлористий кальцій в кількості 1 літр ( 15 грамів на 1 л води).

Збирання жуків й їх личинок вручну та механічне знищення. У літрову банку налийте міцний соляний розчин та збирайте туди шкідників.

Найкращий час для обробки рослин від шкідників це вранішні або вечірні години. Обробляти потрібно не менше 1-2 рази на 7 днів, остання обробка проводиться за 3 тижні до збирання врожаю. Настій чи розчин використовують свіжим.