Кому в жодному разі не можна купатися в ополонці

Про користь загартовування нам розповідали ще в дитинстві: є думка, що таким чином ми зміцнюємо свою імунну систему. Однозначно сказати складно, але є певні групи людей, кому такі купання протипоказані однозначно.

Для початку варто запам’ятати, що дозволити собі зануритися в ополонку можуть тільки люди, які на 100% впевнені у своєму здоров’ї. Крім цього, є конкретні групи ризику, інформує Ukr.Media.

Кому не можна купатися в ополонці:

  • Людям з серцево-судинними захворюваннями — настільки різкий перепад температур викликає спазм судин і надає серйозне навантаження на серце, що може навіть призвести до його зупинки.
  • Крижана вода може спровокувати напад епілепсії або викликати судоми, тому людям, схильним до таких проблем, краще триматися подалі від ополонок.  • Запальні процеси в легенях і нирках — ще один серйозний привід відмовитися від холодної води.
  • Людям з гіпертонією.
  • Проблеми з щитовидною залозою.
  • Різні інфекційні захворювання.
  • Алергія на холод — так, таке теж зустрічається.
  • Категорично не можна пірнати в ополонку людям, що прийняли незадовго до цього алкоголь. Це не варто робити з двох причин: по-перше, це додаткове навантаження на серце, а по-друге в стані алкогольного сп’яніння стає складно контролювати температурні відчуття, що може викликати переохолодження.

Якщо вине належите ні до однієї з цих груп і твердо вирішили зануритися в ополонку, варто знати, як це робити правильно.

Як правильно купатися в ополонці:

Перед тим, як зануритися в холодну воду, бажано зробити кілька розігріваючих вправ: наприклад, трохи побігати або зробити махи руками і ногами.

Охолоджуватися варто поступово: спочатку зніміть верхній одяг, потім взуття, через кілька хвилин роздягніться по пояс і заходьте у воду. Так ваш організм зможе плавно підготуватися до холоду.

Не слід знаходитися у крижаній воді більше, ніж 1-2 хвилини, інакше серйозно ризикуєте отримати переохолодження.

Після купання гарненько розітріться рушником, одягніть теплий одяг і ідіть в тепле приміщення, де можна буде випити теплого чаю.