Корисна інформація для батьків та вчителів, що виховати чемну та порядну дитину

Щоб ваша дитина виросла вихованою та чемною скористайтесь порадами досвідчених педагогів.

Що не потрібно робити люблячим батькам:

  • вчити разом уроки;
  • разом збирати портфель;
  • цікавитись справами у школі;
  • організовувати їхнє дозвілля: гуртки, секції та інше;
  • боятися двійок чи інших оцінок, щоб не викликати відразу до навчання.

У вашої дитини неодмінно повинен  бути особистий простір та вільний час, 2-4 години для НІЧОГО не робити.



При формуванні стосунків з педагогами та школою, батьки завжди мають бути на захисті свого чада, берегти його психіку та підвищувати його самооцінку.

Відмінники – це, зазвичай, діти у яких знижена самооцінка, вони ретельно та наполегливо «висиджують» свої оцінки.

Коли вашій дитині важко виконувати шкільні завдання самостійно – цьому є вагома причина. Батьки вважають це лінню, але психологи доводять, що такої категорії як лінь не може існувати – це є відсутність будь-якої мотивації та бажання. Причинами такої поведінки дитини можуть бути: підвищення внутрішньочерепного тиску, гіпертонус, проблеми психологічні, гіперактивність та синдром дефіциту уваги. Тому, краще не сидіти над уроками, а знайти причину цього явища та намагатися її вирішити.



Батьки ж не вороги своїм дітям, вони хочуть бачити в майбутньому своїх дітей відповідальними, самостійними та успішними людьми. Тому, деякі з них встановлюють над дітьми небезпечний тотальний контроль. Це може призвести до руйнування стосунків батьків та дітей.

Виховання – це не нагодована та вдягнена дитина – це є турбота. Виховання – це зайва увага, любов, постійне спілкування, знаходження взаєморозуміння, підтримка, чуйність, сильне плече, порозуміння та багато ще того, що повинні батьки знайти в собі та віддати своїм дітям…

В школі діти повинні отримувати не тільки знання, а вміння знаходити спільну мову з іншими, вчитися будувати стосунки, бути відповідальними, вміти вирішувати проблеми, домовлятися, розпоряджатися своїм вільним або навчальним часом … Такі навички допоможуть їм заробити на своє життя.



Розумні батьки ніколи не будуть доводити свою дитину до істерик за двійку чи будь-які невдачі. Вони завжди зможуть заспокоїти дитину, підбадьорити та підтримати її, згодом все вирівняється та налагодиться.

Чи можна карати дітей?

Іноді, стверджують педагоги, навіть необхідно, але чітко вміти розділяти дитину та вчинок. А принижувати, докоряти, ображатися та переставати розмовляти з дитиною, категорично заборонено. Дитину можна покарати вилучивши в неї гаджет чи заборонивши інтернет.

Чи можна давати дитині кишенькові гроші?

З 6-ти років вона може мати свої, хай невеликі кошти, які вона б могла витрачати самостійно. Та не можна використовувати гроші в якості інструменту для маніпуляцій.



Коли дитину батьки весь час опікують, то вона ніколи не зможе навчитися бути відповідальною та рішучою людиною. Потрібно батькам навчитися довіряти своїй дитині, тоді вона буде почувати себе набагато впевненіше та намагатиметься вчиняти й приймати правильні рішення.

Те що робиться в кімнаті підлітка, є його внутрішнім станом, вираження зовнішнього та духовного світу.

Діти дуже люблять спілкуватися з батьками про все, а не люблять коли їх вчать життя чи докоряють.

Дитина, яка має невроз, може намагатися маніпулювати оточуючими людьми, потрібно знайти та виключити причину цього. Здорова людина ніколи цього не робить, вона розв’язує свою проблему й діє прямолінійно.



Коли ви починаєте спілкування з дитиною ніколи не критикуйте та не принижуйте її особистість. Повинен бути тільки аналіз її вчинку та мінімум критики.

Ваші діти завжди повинні відчувати, що їх батьки — це чуйні, порядні, та впевнені в собі й сильні люди. Вони завжди захищають свою сім’ю, дітей та їх інтереси.

Корисна інформація для батьків та вчителів, що виховати чемну та порядну дитину