Корисні поради: як підготувати грядки під наступну посадку картоплі, щоб зібрати гарний урожай.

В ідеалі картоплю потрібно пересаджувати на нове місце щорічно.

Які важливі процедури потрібно провести восени в тому місці ділянки, де в наступному році ви плануєте збір урожаю картоплі?

Знайдеться мало дачників, які не вирощують на своєму городі картоплю або, як її ще називають, паслін клубненосний. Успіх і популярність цієї культури пояснюється просто: вона смачна, ситна і відрізняється нескладною технологією обробки. Однак останньої процедури теж важливо дотримуватися, починаючи з осінньої підготовки гряд під картоплю на наступний рік, інформує Ukr.Media.

Вибираємо нове місце

В ідеалі картоплю потрібно пересаджувати на нове місце щорічно, а на колишнє місце її можна буде повернути тільки через чотири роки. Це пов’язано з тим, що на постійному місці бульби картоплі дрібнішають, її врожайність знижується, а терміни зберігання скорочуються. Крім того, в цьому випадку культура більш схильна до впливу хвороб і шкідників.

Картоплю протягом 3-5 років також не саджають там, де до неї росли будь-які інші пасльонові, оскільки рослини одного сімейства схильні до впливу одних і тих же захворювань і шкідників. З цієї причини планувати посадку картоплі краще в тому місці, де раніше росли горох, капуста, огірок, гарбуз, цибуля, квасоля і часник.



Зверніть увагу і на кислотність ґрунту: картопля віддає перевагу нейтральним, слабокислим і слаболужним ґрунтам. Підвищену кислотність ґрунту можна нейтралізувати деревною золою або доломітовим борошном.

До речі, на тому місці, де будуть рости ранньостиглі сорти картоплі, після її збору можна посадити значне число різних культур.

Не менш корисно після збирання картоплі з попереднього місця її зростання посадити сидерати — рослини, які збагачують ґрунт поживними речовинами та захищають його від бур’янів, хвороб або шкідників. У випадку з картоплею таку функцію виконують бобові (вика, кормові боби, горох, люпин, конюшина, люцерна, сочевиця), злакові (овес, жито, ячмінь, пажитниця однорічна) і хрестоцвіті (гірчиця, ріпак, суріпиця, олійна редька).

Правильно підбираємо насіннєвий матеріал

Ще одна причина, чому урожай картоплі не видався багатим, пов’язана з вибором насіннєвого матеріалу. Для того, щоб визначити, який саме сорт картоплі найбільше облюбує ваш город, спробуйте посадити різні його сорти — від найбільш ранніх та середньостиглих до пізніх. Обов’язково зіставляйте терміни дозрівання картоплі з кліматом вашого регіону.

Перед тим як вибрати сорт для посадки на своїй ділянці, також зверніть увагу на його стійкість до посухи та морозів.



Перекопуємо ділянку

Як відомо, з осені город заведено перекопувати. Грядки під картоплю не виняток. Додайте сюди ще одну корисну функцію: внесіть органічні (перепрілий компост або гній) або мінеральні добрива. У комплексі з іншими перерахованими заходами врожайність картоплі, яку ви посадите в цьому місці, значно зросте.