Корисні сусіди для троянд: що краще саджати поряд з квітами

Для рослин сусідство теж важливе, бо правильний вибір сусіда сприяє зросту, захищає від шкідників та хвороб. А погані сусіди затіняють, забирають корисні речовини та можуть розповсюджувати хвороби.

Під час посадки, обов’язково потрібно враховувати потреби культур. В рослин має бути відсутня боротьба за вологу, сонце та повітря. Інакше культури просто загинуть в боротьбі за виживання.

Існує декілька видів рослин, які можна висаджувати поряд з трояндами.

Лаванда.

Якщо посадити лаванду поряд з трояндами, вона стане прикрасою для ділянки та захистить від мурах й тлі. Адже лаванда — це природній інсектицид.

Бархатці.

Такі сусіди позбавлять від нематод. Вся справа в тому, що ці квіти виділяють фітонциди, які є природними речовинами. Вони відлякують шкідників та знижують ризик появи хвороботворних бактерій. Квіти розташовують по периметру клумби.

Часник.

Дуже цікаве сусідство троянди та часнику позбавить квіти від інфекційних й грибкових захворювань.

Наперстянка.

Найкраща сусідка для троянди, яка благотворно впливає на квіти. Якщо висадити одразу ці дві квітки, то троянди добре приживуться, а наперстянки виростуть високими та гарними, навіть без поливу й догляду.

На клумбу можна висаджувати коренеплоди та плодові культури. В більшості країн така овочева клумба вже звичне явище. До того ж, це гарна економія місця на городі.