Корисні властивості оцту та соди, про які мало хто знає. Способи використання у побуті

Оцет й сода під час використання вдома на кухні та у ванній кімнаті, можуть замінити дорогі промислові засоби для чищення.

Способи використання оцту в побуті.

  1. Щоб посуд був блискучим.

Щоб видалити наліт чи повернути яскравість фарбам, застосуйте для чищення розчин води з оцтом. На 1 л. води покладіть 2 ст. л. столового оцту. Змочіть в ньому поролонову губку та протріть все кухонне приладдя, починаючи з тарілок та закінчуючи каструлями.

  1. Щоб чистою була душова лійка та крани.

Тим же розчином можна відмити крани, а лійку душову помістіть на 60 хвилин в такий же розчин, тільки пропорція інгредієнтів має бути 2:1. При замочуванні наліт зникне й в середині лійки.  1. Щоб зняти наклейку чи цінник з будь-якої поверхні.

Для цього підігрійте злегка оцет, змочіть губку у ньому та притуліть її до цінника.

  1. Щоб освіжити та очистити мікрохвильовку.

Приготуйте розчин з води та оцту в пропорції 1:1, помістіть у пічку та ввімкніть її на середню потужність. Залиште на 5 хвилин працювати, а потім за допомогою ганчірки протріть мікрохвильову піч всередині та зніміть весь бруд.

Способи використання соди в побуті.

  1. Щоб очистити та освіжити злив у раковині.

У отвір раковини всипте 0,5 склянки харчової соди, 0,5 склянки соку лимону чи лимонної кислоти та дайте декілька хвилин попрацювати засобу. Далі ввімкніть струмінь гарячої води та промийте зливний отвір.  1. Щоб знищити поганий запах в холодильнику.

Вимийте всередині холодильник розчином, на літр води додайте 2 ст. л. соди та перемішайте до повного її розчинення. Поверхні стануть чистими та зникне неприємний запах.

  1. Щоб видалити поганий запах з килимів.

По поверхні килима розтрусіть соду та залиште її там на декілька годин. Потім почистьте килим пилососом.

  1. Щоб квіти у вазоні залишалися довго свіжими.

Щоб подовжити життя квітів, всипте у воду 1-1,5 ч. л. соди й букет ще довго буде свіжим та прекрасним.