Маринад для консервації огірків. Як правильно його приготовити, щоб були смачними та хрусткими

Літо — це ідеальний час для консервування огірків. Кожна господиня робить заготовки за власним рецептом. Одні засолюють їх, інші — маринують. Для кожного виду консервування використовується різний розсіл.

Пропонуємо дізнатися, який розсіл краще для огірків — холодний чи гарячий.

Мариновані чи солоні огірки?

Для маринування використовується оцет, який надає огірками специфічний та кислуватий смак. Які огірки смачніше сказати важко, але все ж корисніші — солоні, бо під час соління, відбувається процес ферментації — молочнокисле бродіння. В результаті цього процесу утворюються молочнокислі бактерії, які є корисними для мікрофлори кишківника. Солоні огірки містять багато пробіотиків, тому вони більш корисні, ніж мариновані. І в мариновані й в солоні додають багато солі, але в першому варіанті додають ще цукор, який є не дуже корисним.

Який розсіл краще: холодний чи гарячий?

Для маринування огірків використовують гарячий розсіл, а для засолювання — холодний. Якщо залити огірки холодним розсолом, то вони будуть довго просолюватися. Однак, в такому розсолі зберігаються майже всі корисні речовини, які містяться в прянощах та огірках.

Щодо гарячого розсолу, то він більш безпечний, але є один мінус — в окропі руйнуються корисні елементи, зокрема вітамін С.

Яку воду використовувати для розсолу?

Від якості води залежить смак майбутньої заготовки.

Для маринування краще використовувати сиру воду з колодязя або свердловини, оскільки вона більш м’яка. Однак, перед цим, воду потрібно перевірити на безпечність, зробивши спеціальні аналізи, які виявляють небезпечні та шкідливі речовини.

Для засолювання огірків, краще використовувати очищену бутельовану воду. Не рекомендується солити огірки у проточній воді з-під крана. Якщо не має можливості придбати очищену воду, тоді її варто прокип’ятити.

Яку сіль використовувати для консервування огірків?

Для консервування огірків потрібно використовувати лише кам’яну сіль великого помелу, оскільки дрібна розм’якшує огірки, а йодована — ще й надає огірками специфічний смак.

Для будь-якого рецепта є стандартний розрахунок: на 1 л. води потрібно 1-2 ст. л. солі, без гірки.