Меню у Великий піст 2019 на кожен день: що можна їсти в цей особливий період.

Під час Великого посту віруючій людині доведеться відмовитися від будь-яких веселощів в цей період, так як втіхи та забави строго заборонені в період посту. За приписами в канонах відомо, що в ці сорок днів православному необхідно більше молитися, щоб підготувати не тільки своє тіло, але і душу до прийняття великого свята — Великодня. Меню у великий піст на кожен день 2019 зовсім не обов’язково має бути одноманітним і мізерним, адже сьогодні є безліч смачних і корисних страв, які готуються з дозволених в пост продуктів.

Сьогодні до скромних продуктів можна віднести всю їжу, яка має виключно рослинне походження, тваринні ж продукти доведеться повністю виключити з раціону на весь період дотримання посту. Меню великого поста на кожен день 2019 включає в себе овочі та фрукти, при цьому повністю виключаючи білий хліб, алкогольні напої, солодощі, м’ясні продукти, сало, також не можна використовувати тельбухи або майонез, відмовляються від будь-яких ковбас і сосисок, не можна їсти яйця і молочні види продуктів. У складі раціону обов’язково присутні різні види злаків, гриби, горіхи, натуральний мед і бобові.

За основними правилами вважається, що п’ятниця, понеділок і середа є днями сухопоїдання, тобто в такі дні необхідно їсти тільки свіжі продукти, які не готувалися. Вівторок і четвер є хорошим днем, щоб приготувати собі смачні гарячі страви, ну а субота і неділя не тільки дають можливість спробувати приготовані страви, але ще і додати до них трохи масла.

Перший тиждень посту: що можна їсти

Це час вважається досить суворим, з цієї причини в найперший день варто відмовитися повністю від прийому будь-якого виду їжі, ідеальним варіантом стане приймати всередину очищену питну воду. Вже у вівторок можна доповнити свій раціон чорним хлібом з борошна грубого помелу, на такому харчуванні віруючий живе до п’ятниці, а потім можна скласти меню на останні два тижні посту. Наприклад, в суботній вечір, хто постить може приготувати для себе спеціальний вітамінний салат, до складу якого входить капуста в свіжому вигляді і трохи морквини.

Чи не найгіршим варіантом десерту може стати фруктовий салат, який заправляють ложечкою натурального меду і ложечкою лимонного соку. При бажанні ці два блюда також доповнюються блюдом, яке створюють з чорного хліба, змащеного хроном, на нього укладають солоний огірочок, додають трохи часнику, укладають зелень і їдять запиваючи все це водою.

На недільний день можна запланувати приготування інших страв, наприклад, вранці є можливість поснідати кашкою, приготовленої з замочених у воді на одну ніч пластівців вівсянки, в таку крупу додають трохи нарізаних сушених фініків. Якщо ввечері захочеться поїсти більш щільно, дозволено зробити просту вегетаріанську окрошку, яка робиться виключно з овочами і зеленню, а заливають блюдо квасом. При необхідності зробити десерт, використовують варіант приготування салату з бананів, в який кладуть додатково родзинки і будь-які види горіхів, всі ці страви дозволено їсти тільки з чорним хлібом.



Другий тиждень для того, хто постить

Понеділок. На Великий піст 2019 дозволено готувати страви, в яких не міститься масла, або ж важливо щоб страви містили мінімальну кількість цього продукту. Підійде для сніданку салат, створений зі свіжих яблук і свіжої моркви, його заправляють невеликою кількістю лимонного соку і чорного перчика. Непогано зробити для обіду холодний суп, який створюється на основі гранатового соку, ну а для десерту підійде ягідний кисіль.

Вівторок. Меню по днях має бути досить різноманітним, саме з цієї причини варто підібрати різні рецепти на всі 40 днів великого посту, хорошим варіантом на вівторок буде приготування салату із зеленої квасолі, який роблять в теплому вигляді. Для обіду або вечері підійде вегетаріанський борщ, ну а щоб спробувати щось солодке і смачне, краще зробити ніжне малинове желе, але не рекомендується використовувати желатин.

Середа. Далеко не всі господині хоч раз пробували самі зробити окрошку з наповненням грибів в маринованому вигляді, а також заправлену квасом, пост це саме той час, коли необхідно випробувати цей цікавий і простий рецепт. Для другої страви хорошим рецептом буде салат з овочів, в який додатково додані шматочки сиру тофу. Марципан домашнього виготовлення стане прекрасним варіантом для подачі на стіл десерту.

Четвер. Так як в четвер дозволено готувати будь-які види гарячих страв, варто зробити гречану кашу, в яку додають обсмажені з цибулею лісові гриби. Не забороняється приготувати розсольник на овочевому бульйоні, а в якості солодкої страви господині можуть спекти ніжний і легкий пісний пиріг з додаванням моркви і яблук.

П’ятниця. Цей день за традицією вважається сухоядним, з цієї причини страви не повинні проходити термічної обробки, що не найгіршим варіантом для сніданку може стати салат з буряка в сирому вигляді, в який додається трохи горішків. Також подають блюдо під назвою тюря, що подають із томатним соком і посипають кінзою. Як десерт варто заготовити батончики, зроблені з фініків або насіння з додаванням невеликої кількості меду.

Субота. У цей день зазвичай дається невелике послаблення віруючим, з цієї причини кожен православний зможе створити страви з додаванням деякої кількості соняшникової олії. Для сніданку варто використовувати рецепт рисової каші, в яку додають горіхи і цукати. На обід готується смачний суп на грибному бульйоні з різними видами овочів. Ну а щоб доповнити першу страву другим, можна приготувати прості пісні котлети з капусти.

Неділя. Недільний день здавна вважається святковим, з цієї причини варто готувати страви, які порадують всіх домашніх, наприклад, підійде для сніданку кашка з вівсяних пластівців на воді, в яку додається ложечка варення. На обід підійдуть кислі щі з додаванням пасти з томатів. Ну а якщо цього буде недостатньо, то на друге або на вечерю готується овочевий рататуй.

Третій тиждень: що можна їсти під час посту

Понеділок. Сьогодні дозволено приготувати страву в духовій шафі, але краще все ж просто розпарити гречку за допомогою окропу, а потім додати в неї трохи соєвого соусу. Також хорошим варіантом для обіду буде окрошка, зроблена на розсолі від огірків або томатів. Коли захочеться зробити десерт, можна приготувати вівсяні батончики з додаванням чорносливу і волоських горішків.

Вівторок. Якщо господині ще не визначили своє меню по днях на 40 днів, то варто підібрати рецепт з тушкованою картоплею, який готується з додаванням кокосового молока. В якості першої страви дозволено зробити юшку з додаванні овочів і сочевиці, а також не погано буде спекти пісний вишневий кекс до чаю.

Середа. В якості сніданку або солодкого можна зробити салат з будь-яких цитрусових, в який додають трохи м’яти і натурального меду, для сніданку також підійде грецький салат, в який додається сир тофу. Якщо ж необхідно придумати обідню страву, то їм може бути суп гаспачо.

Четвер. Для обіду або вечері можна підібрати рецепт з картоплі запеченої чи відвареного в мундирі з додаванням квашеної капусти. На обід варто приготувати простий пісний суп з гороху і овочів, а на вечірній прийом їжі рекомендується зробити прості пісні роли в солодкому варіанті.

П’ятниця. На сніданок варто подати домашній салат з червоної капусти, заправлений лимонним соком, з додаванням зелені і ріпчастої цибулі. Не найгіршим варіантом може стати суп місо, який не вимагає варіння. Ну а в якості солодкого підійде сорбе, що готується з екзотичних ківі.

Субота. Вечірньої пори подають на стіл картопляні вареники, а в якості доповнення можна використовувати квашену капусту. На обід готується смачне гостре харчо, але без додавання будь-якого м’яса, при бажанні на гарнір варто подати капусту з картоплею.

Неділя. Якщо необхідно зробити солодкий сніданок, на допомогу прийде простий варіант приготування пісного тертого пирога, також на обід подається суп овочевий з пісними галушками, у вечірній час на стіл ставиться великий горіховий грецький пиріг.

Як харчуватися в церковні святкові дні

Вище вже було описано декілька цікавих варіантів приготування страв для щоденного харчування в дні посту, але варто сказати ще й про те, що навіть в такі суворі дні є деякі послаблення, стосуються вони в основному святкових днів. Отже, Благовіщення є у нас самим великим і святковим днем в ці сорок днів утримання від їжі, а як відомо, в свята для віруючих даються послаблення, з цієї причини можна додати на свій стіл рибні продукти, але в невеликій кількості.

При бажанні, використовують бутерброди з червоною або чорною ікрою, також можна брати будь-яку іншу ікру, важливо щоб у ній не було вершкового масла, крім цього бутерброди роблять з будь-яким видом риби, це може бути простий оселедець або шматочок червоної рибки. Також у святкові дні дозволено готувати страви на основі невеликої кількості рослинного масла.



Страсна седмиця

Це час випадає на останній тиждень посту, в цей час віруючі постять по особливо суворого закону, так як дуже скоро пост закінчиться і можна буде зустріти великий Великдень. Починаючи з понеділка православні повинні вживати їжу виключно у вечірній час, трапеза відбувається після заходу сонця. Перша ж половина дня може посвятитися молитвам, також дозволено приймати всередину трав’яні настої. Зате першу половину дня все таки дозволяється їсти свіжі та квашені фрукти, не заборонені солоні та квашені овочі. Таким чином харчуватися належить до середовища.

Починаючи з четверга можна їсти вже гарячі види страв, в них додають деякі види потного масла, тобто оливкова або соняшникова, також не заборонено пити вино. У п’ятничний день заборонено приймати їжу зовсім, можна тільки пити відвари і чисту воду. Зате в суботній день дозволяється їсти будь-яку гарячу їжу з додаванням рослинної олії. Далі ж піст закінчується і кожен віруючий зможе насолодитися смаком улюблених великодніх страв. Недільний ранок починають з молитви, а потім віруючі можуть спробувати яйця, а також сирну паску і паски.  Джерело