Найдієвіший спосіб видалення пня з ділянки. Не залишиться і сліду

Найскладнішим етапом в усуненні дерева є видалення пня. Особливо якщо він залишився від дуба, горіха або сливи. Пройде багато років, перш ніж відбудеться природне розкладання.

Однак, є декілька дієвих способів, які допоможуть позбутися будь-якого пня.

Спалювання.

Найпопулярніший спосіб видалення пнів — утворити на ньому багаття. Однак, це підійде для тонких пнів, що швидко горять. А залишки від товстих дерев в такий спосіб швидко видалити не вдасться. Навпаки, він буде розкладатися довше. Щоб уникнути такої ситуації, потрібно розпиляти пень до його основи в кількох місцях, утворюючи візерунок, який нагадує спиці колеса. Всередину налийте невелику кількість розпалювачу та підпаліть. На такому пні можна навіть приготувати їжу. Єдине, що горітиме довго, але залишки буде легко прибрати.

Компостування.

Якщо навколо пня достатньо простору, можна зробити на ньому компостну купу. Таким чином він буде швидше розкладатися. Для цього використовують органічні залишки — харчові, скошену траву, опале листя, сміття з городніх ділянок та інше. Щоб пень швидше перепрів, кожен шар органіки потрібно пересипати сечовиною. Також, для прискорення ефекту можна використовувати ЕМ- препарати, які попередньо потрібно розвести в теплій воді. Компост слід добре зволожити та накрити плівкою, але не герметично. Ще один спосіб компостування — це утворення композитної коробки навколо пня.
Використання азоту.

Зробіть в пні декілька глибоких отворів та заповніть їх сечовиною. Приблизно за рік пень згниє. Все залежить від його товщини, деревини та зовнішніх факторів.

Корчування.

Найшвидший спосіб, але доведеться докласти чимало зусиль. Для цього потрібно відкопати та відрубати коріння. Такий спосіб підходить для тонких пнів та людей з відмінною фізичною підготовкою.

Всі методи ефективні, але слід подумати, чи дійсно варто видаляти пень з ділянки. Він може стати гарним ландшафтним доповненням. З великого пня можна зробити гарний столик, крісло або квітник.