Натуральне добриво з кропиви, алое та верби, для збільшення врожаю овочів

Більшість садівників використовують стимулятори росту та засоби захисту рослин, бо їх легко застосовувати, щоб отримати ефективний результат. Однак, вони можуть завдати шкоди здоров’ю людини, особливо при неправильному використанні та дозуванні. В такому випадку краще застосовувати народні засоби, завдяки яким продукти будуть смачними та корисними. Приготувати природні стимулятори можна з підручних засобів.

Кропива.

Подрібнену та висушену кропиву залийте 1 л. теплої води та залиште настоюватися протягом 7 днів. Настій потрібно перемішувати кожні три дні. Щоб прискорити процес ферментації, додайте дріжджів в пропорції 1:20. Таким стимулятором рослини поливають під корінь раз на тиждень.

Алое.

Стебла алое промийте теплою водою, покладіть в простору ємність та розімніть до однорідної маси. В скляну банку насипте 10 ст. л. цієї маси, накрийте кришкою та залиште настоюватися в темному та прохолодному місці. Потім розведіть настій водою, довівши до обсягу 5 л. Використовують засіб для замочування насіння, зерна, цибулин, живців та для підгодівлі під корінь.Верба.

Молоді пагони дерева наріжте та занурте в воду, поки не з’являться корінці. Вода має набути коричневого відтінку. В розчині замочують насіння та живці рослин, а також поливають рослини під корінь. Використані пагони не викидайте, бо вони будуть рости далі. Однак, для цього важливо вчасно замінити воду. Тоді найближчим часом отримаєте ще порцію стимулятору. При тривалому знаходженні пагонів у воді, рідина стане дуже насиченою та схожою на желе. Тоді краще додати води в розрахунку 1:1.

Цибулиння.

Цибулеве лушпиння залийте окропом, перемішайте та дайте настоятися 3 дні. Для посилення ефективності засобу, додайте 1 ч. л. попелу.