Натуральні добрива для помідорів, щоб плоди швидко зростали та були великими

Щоб помідори добре росли, потрібно їх добре підгодовувати.

На протязі росту рослин їх підживлюють, приблизно 4 рази, вносячи добриво під корінь.

Є багато різноманітних добрив, на будь-який смак. Скористайтеся декількома рекомендаціями по використанню ефективної та не дорогої підгодівлі.

Як оживити куплену погану помідорну розсаду.

Куплена розсада інколи не дуже гарна, але її можна врятувати! Потрібно просто підживити рослини за допомогою комплексного мінерального добрива, до складу якого входять мікроелементи та азофоска, на 10 літрів води 1 ст. л. Також, напередодні висадки розсади помідорів у відкритий ґрунт, для зміцнення та швидкого приживання, обробіть її стимуляторами росту Епін або Екосил.



Підживлення помідорів у відкритому ґрунті.

Розсаду помідорів після висадки в землю підживлюють таким розчином: розведіть у 10 літрах води півлітра настою коров’яку та столову ложку нітрофоски. Норма витрати 0,5 літра на рослину.

Або розведіть у 10 літрах води по столовій ложці препарату «Ідеал» та нітрофоски. Норма використання півлітра розчину на стебло рослини.

Підживлення кущів томату під час цвітіння.

Коли почне розпускатися друга квіткова китиця: розчиніть у 10 літрах води півлітра настою курячого посліду, столову ложку суперфосфату та чайну ложку сульфату калію. Поливайте цим розчином помідори у розрахунку літра під кожний кущ.



Ще декілька варіантів підгодівлі:

Розведіть у 10 літрах води Агрікола Вегета 1 ст. л., суперфосфат 1 ст. л., сульфат калію 1 ч. л. чи  Хлористий калій 1 ст. л.

Розчиніть у 10 літрах води добриво «Синьйор Помідор».

Коли розпуститься третя квіткова китиця, розчиніть у 10 літрах води рідкий гумат калію 1 ст. л. та нітрофоску. Норма використання розчину на 1 кв.м. 5 літрів.

Підживлення помідорів під час дозрівання плодів.

В цей період підживіть помідори таким розчином: на 10 літрів води 1 столову ложку суперфосфату. Норма витрат 10 літрів на 1 кв. м.



Щоб помідори були смачні та м’ясисті, їм потрібні такі мікроелементи як марганець, бор, калій та йод. Розведіть у 10 літрах води порошок борної кислоти 10 грамів, йод 10 мл та просіяний деревний попіл 1,5 л. Норма витрат 1 літр розчину під корінь на одну рослину, напередодні добре полийте рослини водою. Борну кислоту потрібно розчинити окропом.

Підживлення у холодну погоду.

Помідорні кущі при нестійкій погоді обприскайте стимулятором росту Епіном Екстра або Циркон. Через 7-10 днів повторіть процедуру, до повного відновлення. Або насипте кристалічну сечовину під стебло, а розчин курячого посліду в концентрації з водою 1:15, внесіть через тиждень. Норма 3 літри під кущ.

Борна кислота для захисту від фітофторозу.

Профілактичні заходи:

— утворилась зав’язь — слабкий рожевий розчин марганцівки;

— через 7 днів — борна кислота, на 10 літрів води 1 ч. л.;

— через 7 днів – йод, на 10 л води 1 ч. л. Або приготуйте зольний настій, 2 ст. л. на 1 л води, витримайте на протязі 2 днів.



Підживлення томатів позакореневе.

Обробка рослин по листу називається позакореневою.

Проведіть її у період цвітіння помідорів 0,5 % витяжкою суперфосфату. На 10 літрів гарячої води додайте 50 грамів суперфосфату, настоюватись добу. Норма витрати 10 мл розчину на кущ.

Підгодовування помідорів у відкритому ґрунті.

Будь-яке годування рослин проводьте у суху погоду, рано вранці чи пізно ввечері, перед тим добре пролийте грядки чистою водою. Калійне та фосфорне добриво вносьте на протязі всього вегетаційного періоду, а азотне — тільки весною.

При перегодовуванні томатних кущів, відразу рясно полийте їх під корінь чистою водою у спеку чи залиште декілька пасинків.