Не почорніє та не згниє: як правильно зберігати капусту, щоб долежала до весни

Щоб капуста зберігалася свіжою до весни, потрібно дотримуватися правил зберігання. При сприятливому мікрокліматі, капуста буде соковитою та смачною. Для зберігання підійде холодильник або балкон. Однак, ідеальним місцем буде льох або підвал, де температура від -1 до +1 градусів тепла та вологість 85-95%.

Спочатку слід прибрати в льосі, провітрити приміщення та просушити його. Якщо потрібно, продезінфікуйте, позбавтеся від шкідників та гризунів.

Зберігання.

Все залежить від кількості зібраного врожаю, а також від розміру приміщення. Обріжте качан, залишивши 3-4 см. Верхнє листя не знімайте. Потім розкладіть капусту по дерев’яних ящиках з вентиляційними отворами. Ящики поставте на підставку або піддон, щоб капуста не гнила.

Пісок допомагає зберігати корисні речовини в капусті. Зніміть верхнє листя та відріжте качан, залишивши 3-4 см. Покладіть капусту в ящик, пересипаючи піском кожен шар. Також, капусту зберігають в папері. Загорніть качани в декілька шарів паперу та зберігайте в ящиках чи мішках. Таким чином качани будуть захищені від вологи та світла. Замість паперу, також, використовують харчову плівку. Вона захищає від надмірної вологи та перемерзання.

Капусту можна підвісити. До кожного качана прив’яжіть мотузку та повісьте на цвяхи. Таким чином овочі будуть постійно провітрюватися, а також, не згниють.

Регулярно перевіряйте капусту на гниль. Пошкоджені качани слід першими вжити в їжу.