Обрізаємо листя полуниці після збору врожаю: навіщо, та як правильно це робити

В липні закінчується збір полуниці. Однак, догляд за кущами не припиняється, бо слід провести обрізку, щоб омолодити полуничні кущі та знизити ризик захворювань.

Після збору врожаю обрізають лише не ремонтантні сорти, бо ремонтантним дана процедура може завдати шкоди.

Обрізка омолоджує листя та кущі полуниці. Після процедури на них почнуть з’являтися молоді пагони, з яких в наступному сезоні можна буде зібрати більше врожаю. Обрізку проводять, щоб омолодити кущі та продовжити термін плодоношення в наступному сезоні. Також, слід видалити хворе листя та вуса, які можуть заразити нові пагони. На старому листі можуть зимувати шкідливі комахи. Потрібно видалити старі та зайві пагони, щоб кущі не витрачали на них свої сили.

Якщо обрізку провести неправильно, можна завдати великої шкоди кущам.

Терміни обрізки.

Процедуру слід провести в середині або наприкінці липня, коли весь врожай вже зібрано та нових ягід не з’являється. Не відкладайте обрізку, бо стебла можуть дати нові листочки до морозів.

Правила обрізки.

Спочатку слід підготувати гострий секатор або ножиці. Обривати полуницю руками не рекомендується. Також, потрібно оглянути всі кущі, видалити хворі стебла та листя – з бурими точками, червоними плямами або отворами після шкідників. Не забудьте видалити квітконоси, які більше не дають плодів. Якщо планується розширення ділянки та розмноження полуниці, потрібно залишити на кущах по 2-3 сильних вуса, а всі інші обрізати. Якщо це не входить в плани, потрібно обрізати всі вуса, щоб кущі не витрачали на їх розвиток свою енергію.

Після процедури, обов’язково, полийте ділянку з полуницею. Наприкінці літа внесіть добрива, щоб збільшити врожай в наступному році. Восени проведіть мульчування ґрунту соломою або хвоєю.