Обрізка винограду на початку березня: як правильно це робити, щоб гарно вродив та був великим

Виноград дає не лише смачний врожай, а й прикрашає сад. Щоб врожай був великим, а рослина здоровою, потрібно правильно провести обрізку навесні.

Обрізка проводиться в березні при температурі повітря вище 5 градусів тепла. Дотримуйтесь фаз місяця та проводьте обрізку на спадний місяць. Тоді пагони будуть рости не так швидко. Для лоз до 3 років проводиться щадна обрізка, яка допоможе сформувати кущ. Дорослі лози обрізають більш ґрунтовно.

При санітарній обрізці видаляють пошкоджені, хворі та сухі гілки. Щоб сформувати лозу, потрібно відрегулювати кількість пагонів. При омолоджувальній обрізці стимулюють ріст нових пагонів на старих лозах.

Обрізка.

Для проведення обрізки знадобиться гострий секатор, ніж та пилка. Оберіть гілки для видалення. Приберіть пошкоджені, хворі та сухі пагони. Орієнтуючись на вік та сорт винограду, зробіть формувальну або омолоджуючу обрізку. Зріз робиться під кутом та обробляється садовим варом. Після процедури зберіть всі зрізані гілки та сміття.

Обирайте зручний метод обрізки, який підходить під сорт винограду та клімат в регіоні. Проводьте процедуру обережно та за всіма правилами безпеки. Правильна обрізка допоможе отримати щедрий врожай та зберегти здоров’я винограду.