Обрізка вишні в кінці березня: як правильно це робити, щоб рясно родила кожен рік

Обрізка вишні проводиться щорічно навесні та восени. При проведенні весняної обрізки осіння може не знадобитися. Також, потрібно знати, як правильно проводити обрізку, яке підживлення внести та як обробити проти шкідників, а також, як проводити весняну пересадку вишні.

Обрізка молодої вишні.

Обрізку проводити нескладно, знаючи принцип процесу. Дерево швидко розростається, через що загущується крона. Через це дерево не отримує достатню кількість свіжого повітря та сонячного світла. Це призводить до того, що деякі квіти не будуть запилені, а ягоди не дозріють. В густій кроні розмножуються хвороби та шкідники. Тому, обрізка проводиться ярусно. Спочатку видаліть поросль зі стовбура нижче 80 см від поверхні ґрунту. Видаліть хворі, пошкоджені та підмерзлі гілки. Зріжте гілки, що знаходяться між ярусами, відстань між якими 50 см. Потім між ярусами 40 см. В одному ярусі залиште по 6 гілок на відстані 15 см. Також, слід видалити гілки, які загущують крону та відрізати відростки, що розташовані близько до скелетних гілок. Вкорочують приріст, утворений за рік, на 1/3.

Терміни обрізки.

Зверніть увагу на бруньки, вони повинні прокинутися, але не піти в ріст. Найкращий час для проведення обрізки вишні — до початку сокоруху. В такому випадку дерево не захворіє та не ослабне.

Пересадка.

Її проводять, також, до початку сокоруху. Найкраще проводити пересадку в березні, коли дерево знаходиться ще в сплячому стані. Таким чином у нього залишилося достатньо часу для укорінення. Дерева, що досягли 10 років та більше, не можна пересаджувати, бо у них залишається менший період плодоношення.

Обробка.

До початку сокоруху проводиться обробка дерев від хвороб. Використовуйте 2% розчин мідного купоросу. Він захищає вишні від парші, іржі, моніліозу, борошнистої роси та інших хвороб. Також, для обробки підійде 3% розчин бордоської рідини.

Підживлення.

Навесні дерева підживлюють органічними та мінеральними добривами. Перед підживленням, зверніть увагу на вік дерев. Дерева до 2 років можна не підживлювати. Або проведіть підгодівлю перепрілим гноєм, тирсою, компостом та курячим послідом. Дерева старші 4 років підживлюють мінеральними добривами.

Полив.

Якщо навесні стоїть суха погода, під час цвітіння та формування зав’язей вишні поливають раз на 7 днів. На одне дерево знадобиться 3 відра води.