Огірки залишаються свіжими довгий час. Корисна шпаргалка для господині!

Як зберігати огірки, щоб вони довго залишалися свіжими?

У плодоношенні огірків викликає здивування той факт, що в середині літа їх дуже багато, не встигаєш закривати в банки, варити салати, щоб не пропали, а вже через пару місяців ходиш по грядці в пошуках хоча б одного «жовтяка». Тому питання — як зберегти огірки свіжими — надзвичайно актуальне, інформує Ukr.Media.

Які огірки слід відбирати для зберігання?

Для тривалого зберігання у свіжому вигляді підійдуть ґрунтові огірки, не перерослі, без пошкоджень. Перед зберіганням мити плоди не потрібно, щоб не зруйнувати їх природну захисну плівку. Якщо питання зберігання огірків для вас принципово важливе, віддавайте перевагу спеціальним сортам огірків з більш щільною шкіркою.

Для зберігання огірків беруть тільки свіжі овочі, які пролежали без охолодження не більше ніж добу.

Умови для зберігання огірків

Правильна температура зберігання огірків — від 4-6 градусів С до 8 градусів С, ідеальна вологість — 85-95%. При більш низьких температурах зберігання огірки переохолоджуються, а м’якуш стає слизькою, тому в морозилках огірки не зберігають — вони стають м’якими, з нехарактерною і неприємною текстурою. Терміни зберігання огірків в домашніх умовах, без охолодження, становлять 1-3 доби, після чого плоди починають в’янути.

Як зберігати огірки в холодильнику?

На нижній полиці холодильника — відмінна температура для збереження огірків свіжими. Ось тільки вологість дуже низька, і огірки «вмирають» за 7-10 днів. З цією проблемою можна впоратися, якщо покласти огірки в поліетиленовий пакет і, не зав’язуючи, прикрити зверху вологим рушником. За необхідності рушник змочують.

Як варіант — раз на добу вийняти огірки з холодильника, дістати з пакета, обприскати водою, дати воді висохнути та знову упакувати в холодильник. Це дозволить продовжити термін зберігання плодів у два рази — до 20 днів.



Зберігання огірків в холодильнику може бути і таким: кожен огірочок загортають у паперову серветку складають у целофановий пакет (не зав’язуючи) і поміщають в холодильник. Свіжість огіркам на 15-20 днів забезпечена.

При зберіганні огірків в холодильнику врахуйте, що багато фруктів і овочів — яблука, помідори, банани, персики, груші, — виділяють етилен, який сприяє дозріванню. Тому класти огірки поряд з такими плодами не слід.

Як зберігати огірки в домашніх умовах (без холодильника)?

Кілька кілограм огірків в холодильник можна покласти. Але куди діватися, якщо возиш їх з дачі відрами, чи зберігаєш на дачі, де холодильника зовсім немає? Є хитрощі і на цю проблему.

Способи зберігання огірків:

 Короткочасний (зберігає свіжість на 1-3 доби). Якщо огірків багато, і вам хотілося б зберегти їх свіжість до завтра або післязавтра, скористайтеся досвідом фермерів, які вирощують огірки на продаж. У великі ємності покладіть огірки, ємності виставте в ряд і зверху укрийте щільною м’якою змоченою тканиною, а зверху покладіть поліетилен. Таким чином, волога з тканини буде надходити в огірки, а поліетилен не дасть їй випаруватися. Якщо огірків небагато — їх можна просто загорнути у вологу тканину.

 Зберігання огірків в банці. Хитрий спосіб, який заснований на утворенні вакууму в банку з огірками. Для цього трилітрову стерилізовану банку відсотків на 70% заповнюють чистими сухими плодами. Прямо на огірки ставлять звичайну парафінову свічку і підпалюють. Хвилин за 10 свічка випалить весь кисень з банку. Тепер банку щільно накриваємо кришкою прямо з палаючою свічкою — в закритому посуді вона швидко згасне, а від парафіну огіркам нічого поганого не буде. Така «консервація» спокійно простоїть 3-4 місяця в темному прохолодному місці (не в холодильнику).

— Зберігання огірків у воді. Для цього способу краще взяти огірки з «хвостиком». Підбирають ємність, виходячи з кількості огірків, щоб вони не лежали, а стояли впритул, «попками» вниз: велику миску, каструлю і т. д. Огірки заливають водою, щоб у воді опинилася лише «попка», і ставлять в холодне місце (можна — в холодильник). Воду міняють щодня. Такий метод зберігання огірків, коли вони «п’ють» воду з миски, як квіти з вази, дозволить мати свіжі плоди навіть через 20 днів.

 Зберігання огірків за допомогою яєчного білка. Ретельно вимиті і висушені огірки обмазують яєчним білком — це та ж плівка, але вона дозволяє овочу дихати. Головна проблема цього способу — після покриття білком плід потрібно висушити в підвішеному стані, щоб не порушилася цілісність оболонки.

 Зберігання огірків за допомогою оцту. На дно каструлі наливають трохи оцту, щоб вкривав дно. В цю ж каструлю кладуть огірки, але так, щоб вони не торкалися кислоти. Як це можна зробити? Наприклад, підв’язавши марлю (як для вареників на пару), або підігнавши грати під розмір каструлі. Ємність накривають кришкою і забирають в темне прохолодне місце. Так огірки будуть зберігатися свіжими до 1 місяця.

Зберігання огірків дідівськими способами

Як зберігати огірки свіжими наші предки знали далеко до того, як з’явився холодильник. Способи ці вельми цікаві:



 Зберігання огірків в піску. Схожим способом ми завжди зберігали яблука, викладаючи їх в дерев’яний ящик з чистим піском в підвалі. А якщо цей ящик ще й прикопати в землю — свіжі огірки будуть в господарстві навіть взимку.

— Вирощування огірків в капусті. Схема алгоритму така: в міжряддя пізньої капусти висаджуєте огірки, коли на огірках з’явиться зав’язь — акуратно ставте її між капустяного листя, ближче до серцевини качана. У підсумку капуста зросте, а всередині капусти зросте огірок. У такому разі огірок буде зберігатися стільки, скільки і капуста.

 Зберігання огірків в колодязі. Огірки поміщають в авоську з ячейками з синтетичного матеріалу, опускають у колодязь таким чином, щоб нижня частина огірків торкалася води.

Тепер ви знаєте, як правильно зберігати огірки, щоб вони зберігали свіжість ще довго після прибирання з грядки і не втрачали своїх корисних властивостей.