Опале листя – це цінне добриво для вашого городу. В ніякому разі не викидайте та не спалюйте його.

Опале листя — цінне джерело поживних компонентів. В ньому високий вміст вуглеводів і білків і мінеральних речовин. Неекономно викидати, а тимбільше спалювати цю натуральну сировину, вона ідеально підходить для мульчування або подальшої переробки біологічним способом. Головне, що робити не можна, це спалювати листя.

1. Самий універсальний метод використання — це подрібнити листя і відправити в компост, змішавши з якоюсь зеленню, щоб прискорити процеси розкладання.

2. Якщо листя скинули здорові дерева, то мульчуйте ними грядки, Декоративні чагарники або доріжки в саду.

3. Любителі лісових мешканців — їжаків — іноді насипають об’ємні купки листя в куточках саду, які не зайняті рослинами. На зиму колюча сімейка може у вас влаштуватися і благополучно піти в сплячку. Навесні їжаки прокинуться і почнуть обживати ділянку, поїдати слимаків, медведок, змій і мишей.

4. Опале листя-прекрасний корм для гнойових черв’яків. Процес культивування черв’яків відбувається в органічному субстраті, що складається з гною, тирси, бур’янів і перепрілого листя.



В результаті городники не тільки підвищують ґрунтову родючість за допомогою біогумусу, але і отримують прекрасну приманку для лову риби.

Вперше ефективно освоїли вермітехнологію американці Томас Джейсон Баррет і Джордж Олівер. Доктор Баррет опублікував в декількох журналах результати своєї практичної роботи. На власній фермі він застосовував біогумус, отриманий від своїх черв’яків. В результаті йому вдалося виростити овочі-гіганти.

Так, морква важила 2,7 кг, ріпа — понад 3 кг, пастернак — 1,8 кг. Врожайність картоплі і цибулі теж побилаи всі рекорди: більше 100 т/га та 80 т/га.

Як же заготовити восени листя для харчування черв’яків? Помістіть опад в поліетиленові мішки, виконавши в них невеликі отвори. Навесні викопайте яму (деякі городники рекомендують облаштувати її під теплицею) і помістіть в неї пару гнойових хробаків, компост і перепріле листя.

Опале листя – це цінне добриво для вашого городу. В ніякому разі не викидайте та не спалюйте його.