Особливості догляду за кущами смородини весною. Що потрібно зробити, щоб мати гарний врожай

Гарний врожай смородини залежить від правильного догляду під час вегетаційного періоду. Городники розповіли, як піклуватися про смородину навесні.

Особливості догляду за кущами смородини після танення снігу.

  1. Приберіть укриття.

В холодних регіонах смородину вкривають, щоб вберегти її від заморозків. Щойно зійде сніг, а температура повітря становитиме не менше 10 градусів тепла, укриття потрібно прибрати, інакше чагарники почнуть пріти. Коли ґрунт просохне, слід гарненько очистити територію навколо смородини, прибрати залишки рослин, сухе листя, сміття й торішню мульчу. Ця процедура важлива, бо в смітті навколо рослини ховаються на зимівлі шкідники та хвороботворні бактерії. Подивіться, чи немає на кущах здутих бруньок, бо їх слід обірвати та спалити. В таких бруньках зимує павутинний кліщ.

  1. Проведіть обрізання.

Обрізання проводиться до початку сокоруху рослин. Для цього потрібно прибрати все хворе та сухе листя, зламані гілки, а також ті, що ростуть всередину куща та лежать на землі.

  1. Обробка від захворювань.

Ранньою весною кущам потрібна профілактична обробка від захворювань. Найкраще для цього підійде бордоська суміш. До початку сокоруху, обробіть кущі смородини 3% розчином бордоської речовини. Суміш потрібно готувати за інструкцією та одразу використовувати, бо зберіганню вона не підлягає. Після обробки кожна гілка куща має бути вкрита засобом.

  1. Підгодівля.

Щойно кущі починають плодоносити, їм необхідні добрива. Навесні смородину підгодовують перед цвітінням. Вона може бути будь-якою, що підходить для ягідних культур. Добре підійде «Агрікола». На 10 літрів води потрібно додати 2 ст. л. добрива та 1 ст. л. сульфату калію. На один кущ потрібно 20 л. підгодівлі. Перед додаванням добрива, кожен кущ потрібно полити. Для збереження вологи в ґрунті, в прутовому колі роблять мульчу з перегною або компосту.

Дотримуючись цих рекомендацій, можна отримати щедрий та якісний врожай смородини.