Овочеві культури, які потрібно садити на розсаду вже в лютому

Пропонуємо ознайомитися для яких овочевих культур, лютий є найкращим часом для посадки.

  1. Перець солодкий.

У лютому висаджуйте не ранні сорти солодкого перцю. Через пів місяця можна висаджувати вже й середньостиглі овочі. Насіння слід сіяти у маленькі горщики або у касети. Згодом молоду розсаду перенесіть у більші ємності. На початковій стадії росту, потрібно організувати освітлення, приблизно 15 годин на добу. Після появи перших листків, зменшити до 11 годин. Для нарощення більш густого та гіллястого куща, зробіть прищіпку над 7-8 листом — це посприяє більшому врожаю.

  1. Селера.

Корисна приправа селера розвивається занадто повільно, тому варто її висаджувати у лютому. Насіння селери спочатку варто замочити та посіяти у торф’яні таблетки. Розсаді необхідне добре освітлення. Саджанці з 5 листочками, які за віком мають приблизно 70 днів висаджуйте у ґрунт.

  1. Баклажани.

Баклажани починають сіяти з середини лютого до середини березня. У зв’язку з тим, що вони погано сприймають пересадку, то їх насіння потрібно висаджувати відразу в окремі посудини. Коли розсада виросте, пересаджуйте її у більші ємності. Слідкуйте за тим, щоб розсада не виросла занадто великою, бо молоді саджанці ліпше переносять висадку.

  1. Помідори.

Томати, які згодом висаджуються до теплиці, варто сіяти наприкінці лютого. Насіння сіють у спеціальні ящики або торф’яні таблетки. Коли з’являться перші 2 листочки, слід робити пікіровку. Якщо садили у таблетки, то пікіровку варто робити вже після появи корінців. Після появи перших сходів, організуйте постійне освітлення протягом 3 днів. Надалі буде достатньо 15 годин на добу.

  1. Цибуля.

Сприятливим періодом для сіяння цибулі є кінець лютого. Час, який відводиться для розвитку розсади дорівнює двом місяцям. Найкращий варіант для сіяння насіння цибулі є пластикові ємності. Відстань у ряду має становити 1,5 см, а міжряддя — 3 см. Перед посівом замочіть насіння у теплій воді, температура має становити приблизно 40 градусів. Варто 3-4 рази змінювати воду, потроху зменшуючи її до кімнатної температури.