П’ять корисних засобів використання лимону в побуті, про які корисно знати

Лимон — це незамінне джерело вітаміну С, його вживають в їжу при застудних захворюваннях та в кулінарії. Але багато хто використовує його в побуті для видалення застарілих плям, неприємних запахів та шкідливих комах.

П’ять незвичайних засобів використання лимону в побуті:

  1. Видалення неприємного запаху в мікрохвильові.

Налийте половину миски води, покладіть декілька шматочків лимону чи 1 ст. л. лимонної кислоти та поставте в мікрохвильову піч на 2-3 хвилини на максимальну потужність.

Очистіть стінки пічки вологою губкою та приберіть конденсат лимону й бруду, далі витріть серветкою насухо.  1. Відбілювання лимоном білих речей.

Речі з бавовни, які пожовтіли з часом, можна випрати у розчині соку лимона чи лимонної кислоти. Лимонну кислоту додайте до прального порошку та виперіть бавовняні речі в пральній машині.

Додайте в гарячу воду лимонний сік та замочіть речі.

  1. Очищення накипу в чайнику.

Очищувати від накипу таким способом можна електричні пластмасові, скляні, сталеві та нержавіючі чайники.

До чайника влийте півлітра води, додайте сік половини лимону або 2 ст. л. кислоти лимонної. Доведіть воду до кипіння та залишіть чайник на декілька годин, щоб накип відшарувався. Далі вилийте воду з чайника разом з накипом та добре помийте його.Налийте в чайник ще раз чистої води та закип’ятіть його, потім воду злийте та користуйтеся чистим чайником як завжди.

  1. Видалення комах.

Інколи нізвідкіля з’являються в домі руді мурахи. Таке нашестя можна вигнати за допомогою лимонного соку.

Місця де перебувають комахи: у плінтусах, швах ванної кімнати та будь-яких щілинах де вони ховаються, намастіть соком лимону. Більше ви їх у квартирі не побачите.  1. Почистьте лимоном кухонні дошки.

Наші дерев’яні кухонні дошки згодом набираються неприємних запахів від різних продуктів, які на них нарізають.

Половинкою лимона потріть поверхню дошки та промийте гарячою водою, всі шкідливі запахи зникнуть.

Для більш поглибленого очищення дощок: посипте дошку сіллю, зверху збризніть лимонним соком, потріть її злегка натискаючи кілька хвилин залишком лимона. Виходить як своєрідний «скраб» для кухонних дощок.