Перший тиждень Великого посту: як харчуватися і що дозволено робити?

Великий піст — це шлях до Світлого свята Великодня, через який віруючій людині необхідно пройти, тримаючи себе в строгості і покорі. В 2019 році Великий піст починається з 11 березня і буде тривати до 27 квітня.
Досить складним для звичайної людини буде перший тиждень Великого посту, оскільки в ідеалі вимагатиме значних змін у житті всієї родини. Потрібно буде повністю перебудувати режим харчування, тобто відмовитись від м’ясних продуктів, молока, яєць, риби, алкогольних напоїв, а також почати “духовно зростати”.
І тут виникають запитання — “Що тоді їсти?” і «Як зростати духовно?”, якщо у Великий піст так само потрібно буде займатися дітьми, побутовими справами і ходити на роботу.

Як провести перший тиждень Великого посту?

По-перше потрібно буде зосередитися на внутрішніх відчуттях, тобто зробити перший крок назустріч Богові. Обрядам і традиціям необхідно буде надати другий план. Усе, що не буде йти від серця у Великий піст, не потрібно буде ні вам особисто, ні людям, ні Богові.
Перший тиждень Великого посту — час старанної молитви. Ввечері в перші чотири дні у храмах читається Великий покаянний канон святителя Андрія Критського.
Це богослужіння допомагає людині усвідомити свою гріховність, відчути покаяння перед Богом. В середу вранці відбувається Літургія Передосвячених Дарів, на якій причащаються Святими Дарами.

В перший тиждень Великого посту потрібно ходити в храм щодня, щоб у кінці тижня посповідатися та причаститися.
Щодо меню під час посту — кожен день тижня має спеціальний список харчів, які можна готувати і вживати в ці дні.

Календар харчування по дням

Найбільш суворішим вважається перший тиждень Великого посту. Важливо правильно увійти в піст напередодні старту, а ще знати особисті протипоказання, кому не варто входити в піст.

1 тиждень

Понеділок — Потрібно утриматися від їжі.

Вівторок — Дозволено вживати чорний хліб, воду, квас.

Середа — Сухоядіння — їжа, яку вживають у сирому вигляді: різні овочі, фрукти, горіхи, зелень; дозволено вживати хліб.

Четвер — Продовження сухоядіння.

П’ятниця — Приготування їжі не рекомендовано, заборонено використовувати рослину олію; можна вживати у сирому вигляді овочі, фрукти, горіхи.

Субота — Харчування таке як і в п’ятницю, можна пити виноградний сік.

Неділя — Дозволяється їсти варену їжу з рослинною олією. Можна випити невелику кількість червоного натурального вина без додавання спирту.



Не їжею єдиною… В ці дні табу накладається не лише на вживання певних продуктів. Великий піст — найсуворіший в церковному календарі, і починається він за сім тижнів до Великодня.На що діє заборона в ці дні?

Це час для очищення духовного, тому в цей період варто дотримуватися певної поведінки: забороняється віддаватися веселощам і пустощам, рекомендується обмежити проведення розважальних заходів, потрібно уникати дратівливості і засудження, рекомендується подружня стриманість, також заборонено вживати алкоголь.

Але чи можливо при таких суворих канонах дотримуватися гігієни? Чи дозволено, наприклад, відвідувати лазню в перший тиждень Великого посту?
Відповідь буде однозначною: приймати банні процедури дозволено і навіть потрібно! В ці дні очищення має бути не лише духовне, але і фізичне (тобто очищення тіла). Головне, щоб цей захід не був на шкоду здоров’ю, а точніше, не перетворився на звичайні розваги між заходами в парну.

Джерело