Підгодуйте цим засобом буряк, щоб мати гарний врожай

Щоб отримати добрий врожай столового буряку, потрібно добре за ним доглядати. Приготуйте ділянку з осені, передбачувану на наступний рік для вирощування буряку.

Внесіть органічне добриво, перепрілий перегній, курячий послід, компост та інші рослинні останки й замульчуйте землю до весни.

Навесні на ділянці приберіть мульчу, зробіть рядки та висійте пророщене насіння столового буряку. В рядку відстань між рослинами залиште не менше 15-20 см, а міжряддях 25-30 см. В буряку багаторосткове насіння, тому з однієї насінини виростає декілька рослин, а для підстраховки беруть 2-3 насінини, тому вилазить з землі вже цілий кущ.



Для того, щоб отримати восени солодкі та великі столові буряки, їх потрібно прорідити. Залиште не одне стебло буряка, а два. Для того, щоб вони не стали дуже великого розміру, а так вони будуть помірні, середнього розміру, якраз те, що треба.

Недостатня чи зайва волога, також, впливає на якість та розмір коренеплодів. Тому. поливайте свої грядки по мірі потреби та не забувайте після кожного поливу розпушувати ґрунт.

Недоліки в вирощуванні буряку:

  • не можна вносити свіжий гній;
  • надлишок азотних добрив, буряк виростає кострубатим, блідого кольору та білими прожилками;
  • кислий ґрунт не підходить для буряку, pH ґрунту повинно бути від 6,5 до 7,5. Внесіть торф, курячий послід, кислі добрива чи вирощуйте хрестоцвітні сидерати на ділянці для буряку.




Після проривання буряків, через 21 день підгодуйте його таким розчином: розчиніть 400 грамів деревного попелу й 1 ст. л. кухонної солі у 10 літрах гарячої води. Після такої підгодівлі буряк відчутно посолодшає.

При дефіциті бору в ґрунті, також, можуть знижуватись смакові якості буряку.

Рекомендується провести підживлення насадження буряку бором не менше одного разу на сезон. Для цього розчиніть борну кислоту в кількості 10 грамів у 10 літрах теплої води. Або, щоб швидко надати цукристості буряку, приготуйте такий концентрат:  2 ст. л. борної кислоти розчиніть у 4 літрах води.