Підживіть помідори цим розчином, щоб були соковиті, смачні та не хворіли

Багатьом садівникам не вдається зберегти врожай томатів. Розсада може прижитися на ділянці, вирости в кущі, зацвісти, але не дозріти та не утворити зав’язі. Врятувати ситуацію можливо за допомогою простих компонентів.

Борна кислота.

Бор допоможе уникнути пустоцвітів на кущах та утворювати зав’язі. Придбати засіб можна в будь-якій аптеці. Також, борна кислота зміцнить імунітет, захистить від грибкових та бактеріальних хвороб.

Якщо рослині не вистачає бору, плодів можна не чекати. Потрібно два рази за сезон обробити помідор по листку розчином борної кислоти. Для цього 2 гр. бору розведіть у відрі води. Вона повинна бути гарячою, приблизно 60-70 градусів. Потім туди потрібно додати розчин та обприскати ним рослини.

Перша обробка проводиться в період цвітіння, а друга — при появі зелених ягід.

Підгодівля з борної кислоти, також, вноситься під корінь та використовується для обприскування помідорів. Однак, для появи зав’язей важливіше обприскування. Найкраще обприскувати тільки квіти та плоди.

Обприскування проводиться вранці або ввечері.
Сироватка з попелом.

В такій підгодівлі багато кальцію, фосфору, магнію та азоту. Саме те, що необхідно помідорам під час цвітіння.

На відро води додайте 1 л. сироватки, 1 л. попелу та заповніть водою до країв відра. Залиште настоюватися протягом 12 годин.

Перед обробкою помідори потрібно полити чистою водою, після чого під кожен кущ вноситься по 0,5 л. підгодівлі.

Таку процедуру краще проводити раз на 7 днів, поки плоди не почнуть наливатися.

Зубний порошок.

При тривалій спекотній погоді, коли квіти опадають, а листя закручується, помідори можуть скинути зав’язі. В такому випадку на порятунок прийде зубний порошок, на основі якого потрібно приготувати розчин.
Це захистить помідори від спеки та допоможе зберігати достатню кількість вологи. На відро води додайте 2 ст. л. зубного порошку й розчином проведіть обприскування рослин.